Trener na turnieju – co warto robić przed meczem?

Trener na turnieju – co warto robić przed meczem?
29 maja 2019 Jakub Śpiegowski

Turnieje i rozgrywki najmłodszych zawodników to temat rzeka… Każdy kto jeździ na turnieje ze skrzatami i żakami wie o czym mówię. Czasem mam wrażenie, że rozgrywki dzieci to regularna wojna, sędzia to wróg publiczny, trenerom puszczają nerwy, a rodzicom emocje przysłaniają zdrowy rozsądek. Niestety przy takich negatywnych wzorcach najbardziej poszkodowane są dzieci!

No właśnie… Dorośli zbyt często zapominają o tym, że to dzieci są najważniejsze! Jest to szczególnie widoczne na meczach i turniejach. Nie chodzi o tytuły, puchary, ambicje i robienie z 6-latka „pana piłkarza”, tylko o rozwój zawodników, zdrową rywalizację, walkę o zwycięstwo w duchu fair-play, według własnych zasad i z szacunkiem do wszystkich uczestników turnieju (w tym także sędziego).

Dlatego postanowiłem stworzyć kurs „Trener na turnieju”, gdzie szczegółowo omawiam wszystkie kwestie związane z rozgrywkami najmłodszych zawodników.

Jestem trenerem od 2010 roku i cały czas szukam najlepszych rozwiązań, cały czas chcę poprawiać to co robię i to jak pracuję z dziećmi. Zależy mi na tym, żeby z każdego elementu szkolenia, w tym także z rozgrywek, wyciągnąć tyle ile się da!

Zapobieganie niesportowym zachowaniom (trenerów, rodziców i zawodników) podczas turnieju to tylko jeden z celów tego kursu. Chcę przekazać także wiele wartości trenerom, którzy znają te zasady, ale chcą jeszcze dać dzieciom więcej od siebie i jeszcze lepiej wykorzystać minuty spędzone na boisku. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek, dobrych praktyk i teoretycznie małych rzeczy, które wprowadzone w życie dają ogromne rezultaty.

Dzisiaj chciałbym pokazać ci jedną z lekcji tego kursu. Będzie to lekcja na temat tego co warto robić przed meczem. Od krótkiej rozmowy, przez odpowiednią rozgrzewkę po okrzyk drużynowy i jeszcze kilka innych bardzo ważnych szczegółów. Zapraszam do oglądania!

Kurs „Trener na turnieju” – Panel 3 – Lekcja 2:

Tak właśnie wygląda nasz kurs! Są to prezentacje w formie wideo wraz z moim głosem. Kurs składa się z 8 paneli, podzielonych na 49 lekcji. Poza prezentacjami znajdziesz tam także zadania do zrobienia, takie małe „prace domowe”. Dzięki temu łatwiej wprowadzisz w życie poznane elementy. Teorię trzeba przecież przekuć w praktykę!

Premiera kursu odbędzie się 10.06.2019, ale już teraz można dołączyć do grona uczestników. Jeśli zdecydujesz się na ten ruch w przedsprzedaży (czyli do 10.06.) to zgarniesz 2 bonusy. Jeden z nich to zniżka (20%), a drugi z nich to zaproszenie na webinar, w którym odpowiem na wszystkie pytania dotyczące rozgrywek dzieci.

KURS TRENER NA TURNIEJU – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

34 − = 24