Zabawa „Uwaga, idzie trener!”

Zabawa „Uwaga, idzie trener!”
6 września 2017 Jakub Śpiegowski
zabawa uwaga, idzie trener TŁO

Zabawa Uwaga, idzie trener! – jest to bardzo uniwersalna propozycja na trening piłkarski z maluchami. Możesz zastosować ja na rozgrzewkę jako pobudzenie, w części głównej do nauki prowadzenia piłki w różnym tempie oraz w części końcowej na wyciszenie. Brzmi ciekawie? Zapraszam do lektury!

Jest to jedna z 91 zabaw, które znajdziesz w mojej nowej książce „Zabawy piłkarskie dla najmłodszych”.

Dzisiaj rusza przedsprzedaż!

Premiera książki będzie miała miejsce 26.09.2017 roku, czyli za 20 dni. Jak już wspomniałem przed chwilą, w książce znajdziesz 91 zabaw oraz 114 prostych modyfikacji, a wszystko na 112 stronach! Tak, tym razem to nie e-book, a piękna drukowana, papierowa książka! 🙂

Tylko teraz, kupując książkę w przedsprzedaży otrzymasz gratis 3 nowe, wcześniej niepublikowane konspekty: trening z udziałem rodziców, trening skrzatów (U6) oraz trening żaków (U8). Masz tez gwarancje wysyłki w dzień premiery, więc na pewno otrzymasz ja we wrześniu! Książkę wraz z bonusami możesz kupić TUTAJ.

zabawa uwaga, idzie trener - ILUSTRACJATakie ilustracje możesz wykonać w Unicoach Creator lub w Unicoach.

Organizacja

 • Każde dziecko ma piłkę.
 • Wszyscy stoją w rozsypce na wyznaczonym polu.

Przebieg

 • Dzieci muszą prowadzić piłki powoli, blisko nogi. Jednocześnie zachowują kompletną ciszę. Trener nie może nikogo uslyszeć.
 • Na hasło „uwaga” zawodnicy muszą zatrzymać piłkę i stanąć nieruchomo.
 • Trener chodzi między dziećmi i sprawdza, czy nikt się nie rusza.
 • Po każdym zatrzymaniu trener daje sygnał do dalszego prowadzenia piłki. Dzieci przez cały czas prowadzą piłki powoli i po cichu.
 • Jest to wersja, którą stosuję w części końcowej treningu, jako wyciszenie.

Modyfikacje

 • Zabawa bez piłek. Dzieci chodzą powoli na palcach (skradają się), na hasło „uwaga” stają nieruchomo (wyciszenie dla początkujących).
 • Odmiana z większą iloscią ruchu. Trener stosuje 3 hasła: „skradamy się” – dzieci prowadzą piłki powoli i po cichu, „uwaga” – dzieci zatrzymują piłki i stoją nieruchomo, „uciekamy” – wszyscy prowadzą piłki najszybciej, jak potrafią (ta odmiana z płkami w części głównej, a bez piłek na rozgrzewkę).

Wskazówki i uwagi

 • Zabawa o niskiej intensywności, idealna na zakończenie treningu (wersja podstawowa z piłkami lub bez).
 • Gdy dzieci stoją nieruchomo, trener może delikatnie „popychać” je jednym palcem i lekko wytrącać z równowagi.

Zabawa Uwaga, idzie trener!

Jest to naprawdę prostą zabawą i dzieci ją uwielbiają. Ten spokój, który muszą dla odmiany zachować, sprawia im radość! A jak jeszcze trener dobrze zabawę przeprowadzi (nadstawia ucha i nasłuchuje, wygłupia się z dziećmi, lekko palcem ich wytrąca z równowagi czy robi minę gdy nie mogą się ruszać) to uśmiechy są naprawdę szerokie! Gwarantowane pełne zaangażowanie.

Odmiana z dwoma hasłami (skradanie się powoli i uwaga) to idealny sposób na wyciszenie, możesz przeprowadzić ją zarówno z piłkami jak i bez nich.

Odmiana bez piłek z trzecim hasłem (uciekamy) to ciekawa propozycja na rozgrzewkę. Dzieci mogą porządnie się wyszaleć i możecie popracować nad stabilizacją. Natomiast jeśli dołożysz piłki to doskonalicie prowadzenie piłki ze zmianą tempa! Gdy dzieci się „skradają” to prowadza piłkę bardzo wolno, a gdy „uciekają” to robią to najszybciej jak potrafią.

Jak widzisz zabawa Uwaga, idzie trener jest naprawdę uniwersalna. Przetestuj i daj znać, która wersja najbardziej Ci się podoba!

PS. Pamiętaj o przedsprzedaży książki „Zabawy piłkarskie dla najmłodszych”! 112 stron, 91 zabaw, 114 prostych modyfikacji i 3 bonusowe konspekty już na Ciebie czekają! Książkę wyślemy w dzień premiery, czyli 26 września 2017 roku!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

34 + = 44