Ćwiczenie – Strzał na bramkę po prowadzeniu

Ćwiczenie – Strzał na bramkę po prowadzeniu
11 maja 2016 PNDD

Tym razem chciałbym przedstawić Ci ćwiczenie – strzał na bramkę po prowadzeniu piłki z elementem rywalizacji. Dzieci rywalizują w parach, a ich zadaniem jest jak najszybsze zdobycie bramki po przeprowadzeniu piłki wyznaczonym torem. Doskonalimy prowadzenie piłki, zmiany kierunków oraz uderzenia.

Ćwiczenie - strzał na bramkę po prowadzeniu

ORGANIZACJA

Ustaw wszystkie dzieci w dwóch rzędach naprzeciwko bramki. Jeden zawodnik jest bramkarzem. Pachołki ustaw tak jak na ilustracji. Dwa żółte pachołki bliżej bramki przy liniach bocznych pola, dwa czerwone pachołki dalej od bramki na tej samej szerokości jak słupki bramki. Każdy ma piłkę przy nodze.

PRZEBIEG

Zadaniem dzieci jest jak najszybsze zdobycie bramki po przeprowadzeniu piłki wyznaczonym torem oraz uderzeniu z daleka. Dzieci rywalizują w parach, na sygnał trenera rusza pierwsza dwójka, kto wykona zadanie szybciej zdobywa punkt. Można oddać tylko jeden strzał. Aby zdobyć punkt trzeba oczywiście trafić do bramki, musisz podkreślić, że nawet wolniejsza osoba ćwiczy do końca, bo ma szansę zdobyć punkt. Po strzale dzieci zabierają swoją piłkę i prowadzą ją boczną linią pola (tak, by nie przeszkadzać ćwiczącym) na koniec swoich rzędów.

WSKAZÓWKI/UWAGI

Pamiętaj, by co kilka kolejek zmieniać bramkarza. Jestem trenerem, który unika “kolejkowania” jak ognia, wolę gdy wszyscy działają, a nie stoją bezczynnie. Dlatego w tym ćwiczeniu nie czekam, aż pierwsza para skończy zadanie, tylko puszczam pary płynnie. Mniej więcej gdy zawodnicy zbliżają się do czerwonych pachołków już puszczam następną parę. Jeśli ustawisz 4-5 osobowe rzędy jesteś w stanie wykonać to zadanie praktycznie bez przestojów (bez czekania zawodników). Przerywam zadanie tylko na zmianę bramkarza i ten czas wykorzystuję na przekazanie wskazówek dzieciom.

Bardzo proste ćwiczenie, jednak doskonalimy w nim kilka elementów: prowadzenie, zwroty, uderzenia. Element rywalizacji, czyli wyścig w parach, daje dzieciom odpowiednią porcję zabawy i chęci zwycięstwa. Dzięki temu zdanie to nie jest nudne. Spokojnie możesz je wprowadzić już w 6-7 latkach i patrzeć jak dają z siebie sto procent!

Masz ciekawe ćwiczenie na uderzenia do bramki? Jakieś zdanie podobne do powyższego z elementami rywalizacji? Proszę podziel się nim w komentarzu lub wyślij do mnie na maila: jakub@pilkanoznadladzieci.pl

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

78 − 70 =