Zabawa “czapeczkowy tor przeszkód”

Zabawa “czapeczkowy tor przeszkód”
28 kwietnia 2015 PNDD

Przedstawiona zabawa, ma na celu doskonalenie prowadzenia i uderzenia piłki w formie rywalizacji. Zabawę możecie stosować w wielu kategoriach  wiekowych ( U4-U12).

Zachęcam do pobrania ilustracji ze skróconym opisem oraz do zapoznania się z dłuższym opisem pod ilustracją.

Zabawa - czapeczkowy tor przeszkód OPIS

[divider]ZABAWA “CZAPECZKOWY TOR PRZESZKÓD”[/divider]

Największą frajdą i częścią kreatywną w tej zabawie jest możliwość ustawienia przez dzieci swojego toru z czepeczek. Ich radość i zaangażowanie  jest niesamowite. Osobiście przeprowadziłem ją u dzieci w wieku 6-9 lat. Sprawdźcie sami!

Ustaw dwa rzędy naprzeciwko toru przeszkód. Odległość toru od bramki lub innego celu minimum 10 metrów. Szerokość i długość toru przeszkód, jest uzależniona od ilości posiadanych czapeczek (lub pachołków/tyczek).

Na sygnał Trenera, dzieci prowadzą piłkę dowolnym sposobem i kończą zadanie uderzeniem na bramkę (do celu). Kto pierwszy trafi piłką do bramki, bez dotknięcia leżących czapeczek, wygrywa.

Warto dobrać parę ćwiczących o podobnych umiejętnościach technicznych. Dzieci, które lepiej  radzą sobie z prowadzeniem piłki, będą miały godnego przeciwnika w tej zabawie. Często również zdarzają się dotknięcia piłki o czapeczki.  Dlatego też, zawodnicy liczą swoje błędy (dotknięcia). Mniejsza ich ilość oraz celny strzał do bramki to wygrana. Jeśli zawodnicy posiadają taką samą ilość błędów, wygrywa zawodnik, któremu szybciej udało się skierować piłkę do bramki. Proponuje również dać wolną rękę w ustawieniu toru przeszkód dzieciom. Dajmy się im wykazać i bacznie obserwujmy ich kreatywność.

Wiele programów szkoleniowych, pozycji książkowych z piłki nożnej oraz doświadczonych Trenerów wie, że nie można stosować ścisłych metod nauczania w najmłodszych kategoriach wiekowych. Musimy starać się tworzyć, jak najwięcej zadań w formie rywalizacji, zadania, zabawy, małych gier z przeciwnikiem. Ciekawa i logiczna forma zajęć pozwoli nam Trenerom kształtować umiejętności piłkarskie na miarę możliwości najmłodszych zawodników.

Jeśli uważasz tak jak ja, że jest to bardzo dobra i kompleksowa zabawa to proszę napisz o tym w komentarzu. Masz inne zdanie? Tym bardziej podziel się swoimi uwagami! 

Może masz swoje ulubione zabawy zawierające element rywalizacji? Daj koniecznie znać!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

6 + 4 =