Pomocnik obozowy (E-BOOK)

POMOCNIK OBOZOWY (E-BOOK)

Pomocnik obozowy

to e-book, który pomoże Ci w organizacji atrakcyjnego obozu piłkarskiego (i nie tylko). Będzie przydatny także na każdą półkolonię. Nie poruszam w nim tematów związanych ze szkoleniem, treningiem czy wizją piłkarską. Jest on w całości poświęcony sprawom organizacyjnym, przedstawieniu zasad funkcjonowania grupy podczas wyjazdu, atrakcyjnym spędzaniem czasu wolnego i zawiera wiele pomysłów do wykorzystania podczas przebywania na obozie/półkolonii.

Cena e-booka to: 47 zł.

UWAGA: Przesyłka 0 zł. Maila z e-bookiem otrzymasz w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie.

ZOBACZ CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU!

Zasady organizacyjne

czyli jak poradzić sobie z małymi wulkanami energii (zasady przedstawione w e-booku stosuję w grupach od skrzatów po trampkarzy, na obozach i półkoloniach). Wskazówki te pomogą Ci unormować kwestie związane z odżywianiem, czasem wolnym, telefonami i czystością pokojów. Określicie jasne zasady, które ułatwią pracę i umilą czas podczas zgrupowania.

Regulamin

wspólnymi siłami tworzymy „pozytywny” regulamin. Taki, który będzie nakierowywał uczestników na właściwe zachowanie, a nie będzie ściągą głupich pomysłów. Robimy to zawsze pierwszego dnia, wspólnymi siłami – razem z dziećmi. Pokażę Ci jak zrobić dobry regulamin i jak korzystać z niego podczas obozu, aby uniknąć wielu problemów i bałaganu.

Integracja i czas wolny

bardzo ważny aspekt każdego obozu oraz półkolonii. Treningi i organizacja dnia to jedno, ale jest też dużo czasu wolnego, który trzeba kreatywnie i z pomysłem zaplanować. Dlatego pokażę Ci najlepsze zabawy/ćwiczenia/zajęcia integracyjne jakich używam. Będą to rzeczy, które nie tylko pomogą w lepszym poznaniu się i integracji, ale także w budowaniu drużyny, lepszej komunikacji i współpracy między zawodnikami.

Świadomość i mali piłkarze

na każdy obóz lub półkolonię przygotowuję również zestaw zadań dla zawodników. Są to między innymi karty do uzupełnienia (ulubione rzeczy, marzenia, piłkarskie wyzwania) oraz mini-dziennik świadomego piłkarza do codziennych przemyśleń i budowania świadomości, przemyślenia treningu, tego co wychodziło i co można poprawić. Dzieci można uczyć wyznaczania celów i znajdowania sposobów na ich osiąganie już od najmłodszych lat.

Plan dnia i harmonogram obozu

pokażę Ci mój plan i harmonogram. Nie będzie to plan treningowy, ale plan organizacyjny. Dokładnie rozpisany dzień po dniu, godzina po godzinie. Kiedy trenujemy, kiedy jemy, jakie atrakcje wybieramy na konkretny dzień oraz jakie zadania czy zabawy integracyjne wykonujemy wieczorami lub w czasie wolnym. Zawsze mam to dokładnie rozpisane, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Pliki do druku

znajdziesz tutaj też kilka plików do druku. Przygotowałem dla Ciebie szablony, z którym możesz korzystać podczas obozu lub półkolonii. Będzie to „karta piłkarza”, na której zawodnicy wypiszą ulubione rzeczy związane z piłką nożną i swoje marzenia. Znajdziesz tam też „mini-dziennik piłkarski”, czyli narzędzie do budowania świadomości i wyznaczania celów na obóz oraz coś dla młodszych zawodników – kolorowanki piłkarskie.

CZEGO NIE ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

Planu treningowego i spraw związanych z tematami szkoleniowymi. Nie poruszam w POMOCNIKU OBOZOWYM tych kwestii ponieważ jest to zbyt rozległy temat i w pełnym stopniu zależy od tego z jaką grupą pracujesz. Stworzenie planu na treningi, wybranie priorytetów szkoleniowych, część piłkarską zostawiam trenerom, którzy znają swoją grupę. Ten e-book to POMOCNIK organizacyjny, który poza aspektami piłkarskimi pomoże Ci ułożyć cały harmonogram i plan obozu, tak aby był on atrakcyjny i efektywny. Bo obóz to nie tylko piłka nożna i treningi, ale także integracja, budowanie drużyny, poprawa komunikacji w grupie, rozwój świadomości i niezapomniane dla dzieci przeżycia!

O AUTORZE – JAKUB ŚPIEGOWSKI

 

Założyłem PNDD.pl w 2013 roku, dzielę się tam własnymi doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącą treningu piłkarskiego najmłodszych. Ukończyłem wychowanie fizyczne na AWFiS Gdańsk, jestem trenerem piłki nożnej UEFA A. Od 2010 roku prowadzę zajęcia piłkarskie dla najmłodszych oraz tych troszkę starszych dzieci. Obecnie prowadzę grupę orlika starszego (U11) w UKS AP Szczecinek oraz w Oddziale Mistrzostwa Sportowego w SP5 Szczecinek.

Powadzę warsztaty szkoleniowe dla trenerów „Trening dzieci w wieku 4-8 lat”. Pierwszą moją publikacją, wydaną w 2016 roku, był Zbiór konspektów dla piłkarskich przedszkolaków (U6). Teraz tych publikacji jest już kilkanaście, w tym najnowszy zbiór 80 konspektów.

Piłka nożna dzieci to moja pasja, którą chcę zarażać zawodników i trenerów.