WARSZTATY 1 – WPROWADZENIE

WARSZTATY 1

TRENING DZIECI W WIEKU 4-8 LAT
“WPROWADZENIE”

Warsztaty dla trenerów piłki nożnej. Duża dawka praktyki i niezbędna wiedza do pracy z dziećmi w wieku 4-8 lat.

Najbliższe szkolenie – Warszawa, 26.10.2019

TERMIN I LOKALIZACJA

WARSZAWA

26.10.2019

AWF, UL. MARYMONCKA

DLACZEGO WARSZTATY?

Zdecydowaliśmy się na warsztaty, czyli na szkolenie z aktywnym udziałem uczestników. Nie chcemy byś siedział 8 godzin i wlepiał się w prezentację słuchając co mamy do powiedzenia. Nasze warsztaty to:

 • pełne zaangażowanie uczestników,
 • nauka przez praktykę,
 • rozmowy i wspólne wnioski,
 • niezbędna teoria do dalszej pracy.

CO ZYSKASZ ZAPISUJĄC SIĘ NA WARSZTATY?

duża dawka wiedzy
w pigułce

praktyczne wskazówki
na temat treningu

środki treningowe
dla dzieci

weryfikacja
dotychczasowej pracy

plan działania
na kolejne miesiące

odpowiedzi na
nurtujące pytania

DLA KOGO?

Przede wszystkim dla trenerów piłki nożnej, którzy chcą zweryfikować posiadaną lub nabyć nową wiedzę. Szczególnie polecamy dla:

 • trenerów pracujących z dziećmi,
 • początkujących trenerów,
 • osób, które chcą zostać trenerami,
 • doświadczonych trenerów, którzy rozpoczynają pracę z najmłodszymi,
 • trenerów, którzy chcą podzielić się swoimi pomysłami,
 • każdego trenera szukającego inspiracji i nowych metod.

PROGRAM WARSZTATÓW

Warsztaty dla trenerów piłki nożnej – „Trening dzieci w wieku 4-8 lat – wprowadzenie” . Chcemy bardzo mocno skupić się na najmłodszych! Celowo zawęziliśmy przedział wiekowy, by przekazać Ci jak najwięcej informacji na ten temat. Nie chcemy byś wyszedł z niedosytem, że czegoś zabrakło, że było za bardzo rozmyte albo nie przyda Ci się w pracy trenera. Temat i przedział wiekowy jest bardzo konkretny – tylko najmłodsi adepci piłki nożnej!

BLOK 1

Cele i priorytety treningu

Czym różni się trening 4 latków od 8 latków i dlaczego jest zupełnie inny niż trening starszych piłkarzy? Na czym się skupić przy najmłodszych i jak wykorzystać etap egocentryczny w ich życiu? Które obszary są najważniejsze na początku piłkarskiej edukacji? Rozjaśnimy sytuację.

BLOK 2

Postawa trenera

Trener najmłodszych musi być wzorem do naśladowania. Jak więc powinien zachowywać się na treningu? Co robić przed i po zajęciach? Jaką “strategię” przyjąć podczas meczów i rozgrywek najmłodszych? Większość z nas to wie, ale nie wszyscy wdrażają w życie. Popracujemy nad tym!

BLOK 3

Zabawy, ćwiczenia i gry

Jakie wybrać i jak dostosować je do wieku zawodników? Na czym się skupić podczas konkretnych zadań? Co to są zalecenia i dlaczego powinieneś stosować je w każdej zabawie, ćwiczeniu i grze? Jak jeden środek treningowy może posłużyć Ci do nauczania 10 różnych elementów? O tym wszystkim powiemy i pokażemy w praktyce na boisku. Chyba nie musimy Cię przekonywać, że w tym jesteśmy mocni.

BLOK 4

Współpraca z rodzicami

Porozmawiamy o tym jak z trójstronnej relacji trener-dziecko-rodzic wycisnąć wszystko co najlepsze. O co powinien zadbać trener? Czego powinniśmy wymagać od rodziców, a co im oferować? Jak ułożyć regulamin zespołu i zorganizować zebranie z rodzicami? Pokażemy jak to wszystko ogarnąć.

BLOK 5

Planowanie treningu

Jak dobrze przygotować się do treningu i zaplanować cały proces szkolenia? Jak powinien wyglądać każdy trening? Jakie składowe zawierać? Pokażemy jak ugryźć ten temat w ujęciu rocznym i miesięcznym oraz przygotujemy jednostkę treningową. Będzie to praca w kilkuosobowych grupach.

BLOK 6

Komunikacja z dziećmi

Jest zupełnie inna niż z dorosłymi! Jak robić to dobrze? Jak dzięki słowom i gestom wykrzesać z dzieci to co najlepsze? Jak być dobrze odbieranym przez dzieci i stworzyć dobrą atmosferę na treningu. Jest kilka dróg, o których porozmawiamy. Będzie też czas na rozmowę o trudnych i problematycznych sytuacjach na treningu.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

KUBA FOTO

Jakub Śpiegowski

Pracuję jako trener piłki nożnej od 2010 roku, od samego początku prowadziłem najmłodsze grupy. Zdobyłem tytuł magistra wychowania fizycznego na AWFiS Gdańsk (2011). PNDD.pl założyłem w 2013 roku. Pozytywnie przeszedłem kurs UEFA A i szykuję się do UEFA A Elite Youth. Obecnie pełnię rolę koordynatora w Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz jestem trenerem grupy U7 (żak) w tym klubie. Na swoim koncie mam już kilka publikacji dotyczących szkolenia piłkarskiego najmłodszych dzieci.

Michał Stolarski

Pracuję jako trener piłki nożnej od 2010 roku, w tym czasie prowadziłem wiele zespołów od skrzatów po juniorów starszych. Zdobyłem tytuł magistra wychowania fizycznego na AWFiS Gdańsk (2011). Do zespołu PNDD.pl dołączyłem w 2015 roku. Pozytywnie przeszedłem kurs UEFA A, a kolejnym krokiem będzie UEFA A Elite Youth. Obecnie jestem koordynatorem Socatots i Brazilian Soccer Schools w Bydgoszczy. Prowadzę grupy dziecięce w BSS oraz drużynę juniorów starszych w Polonii Bydgoszcz.

SZKOLILIŚMY TRENERÓW W CAŁEJ POLSCE

Prowadzimy szkolenia od stycznia 2016 roku. Przez ten czas przeszkoliliśmy ponad 400 trenerów na naszych warsztatach, a do tego prawie 700 trenerów słuchało naszych wystąpień na konferencjach. Odwiedziliśmy już kilkanaście miast w całej Polsce. Uczestnikami naszych warsztatów byli trenerzy pracujący m.in. w:

OPINIE TRENERÓW O NASZYM SZKOLENIU

POZA WIEDZĄ OTRZYMASZ

 • książkę „40 zabaw piłkarskich” autorstwa PNDD (wersja drukowana),
 • najnowszy numer czasopisma Asystent Trenera,
 • materiały szkoleniowe w PDF,
 • pakiet wspomagający (clipboard, notatnik, niezbędne rzeczy do aktywnego udziału w warsztatach),
 • przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, przekąski itp.),
 • kontakt VIP do prowadzących (po warsztatach będziesz mógł konsultować z nami wprowadzane na treningu zmiany),
 • imienny certyfikat potwierdzający ukończenie warsztatów PNDD.

TERMINY I LOKALIZACJE SZKOLEŃ

WARSZAWA
26.10.2019

MIEJSCE: Warszawa, AWF, ul. Marymoncka 34

DATA: 26 październik 2019 (sobota).

GODZINY: 10:00-19:00.

CENA: 299 zł

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY PNDD

Zarezerwuj miejsce na warsztaty PNDD “Trening dzieci w wieku 4-8 lat – wprowadzenie”. Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

 • jeśli chcesz zgłosić kilka osób to siebie wpisz w formularz, a innych trenerów w pole “pytania/uwagi”,
 • w polu “miasto” wpisz swoje miejsce zamieszkania,
 • zapisując się na warsztaty akceptujesz nasz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

   

  MASZ PYTANIA?

  Zadzwoń

  +48 502 678 533

  Napisz

  jakub@pilkanoznadladzieci.pl