Obóz i warsztaty piłkarskie w lipcu

Obóz i warsztaty piłkarskie w lipcu
21 lipca 2014 Jakub Śpiegowski

oboziwarsztaty

Okres letni, a właściwie wakacyjny to dla trenera dzieci i młodzieży zazwyczaj czas obozów i półkolonii piłkarskich. Odpoczywamy od regularnych treningów, jednak wybieramy się z naszymi grupami na wyjazdowe zgrupowanie lub organizujemy wakacje w mieście. Nie inaczej jest w moim przypadku. Minęły dopiero trzy tygodnie lipca, a ja już mam za sobą dwa takie projekty – “#2 Ogólnopolski Obóz BSS” w Okoninach Nadjeziornych oraz “Wakacje z brazylijką piłką” w Gdyni. Oczywiście oba te wydarzenia dotyczą najmłodszych piłkarzy, dlatego chciałbym podzielić się wrażeniami i krótko je opisać na blogu.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”samewindow” ]#2 OGÓLNOPOLSKI OBÓZ BSS[/button]

Od 29 czerwca do 5 lipca przebywaliśmy w Okoninach Nadjeziornych w Borach Tucholskich, w pięknych warunkach zarówno piłkarskich jak i przyrodniczych. Obóz dla zawodników szkółki piłkarskiej, w której jestem trenerem – Brazilian Soccer Schools. Miałem przyjemność zabrać 16 moich podopiecznych w wieku 7-10 lat. Codziennie dwa treningi piłki nożnej i zajęcia języka angielskiego, oczywiście na piłkarsko! Poza tym wiele innych atrakcji: podchody, wycieczka do parku linowego i na minigolfa, ognisko i chrzest, wyjścia na kąpielisko oraz oczywiście wieczorami mecze Mistrzostw Świata w Brazylii. Intensywny tydzień zarówno dla maluchów jak i trenerów. Naprawdę bardzo dobrze jest się spotkać przynajmniej raz w roku z grupą zaangażowanych trenerów kochających to czym się zajmują. Nie mówiąc już o możliwościach wymiany materiałów, pomysłów, dyskusjach o treningach, daje to po prostu dużego kopa motywacyjnego. Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”samewindow” ]WARSZTATY Z BRAZYLIJSKĄ PIŁKĄ[/button]

“Warsztaty z brazylijską piłką” to projekt, za który byłem odpowiedzialny osobiście. Zajęcia w mieście robiliśmy w dniach 14-18 lipca, w godzinach 8:00-16:00. Uczestnicy byli jeszcze młodsi niż na obozie, a mianowicie dzieci w wieku od 4,5 do 8 lat. Poza codziennym, porannym treningiem piłkarskim i popołudniowymi meczami korzystaliśmy z dostępnych w Gdyni atrakcji dla dzieci.  Byliśmy w Centrum Nauki Experyment, na trampolinach w JumpCity, sali zabaw FunPark i zwiedziliśmy Stadion Miejski w Gdyni, na którym mecze rozgrywa Arka Gdynia. Podsumowując pełne zabawy i radości dni dla dzieciaków, a dla nas trenerów sama przyjemność bawić się z maluchami i razem z nimi korzystać z atrakcji! Zdjęcia z warsztatów:

Organizujesz obóz, wakacje, warsztaty czy półkolonie piłkarskie? Jeśli tak i masz jakiekolwiek wątpliwości to pytaj śmiało. Chętnie podpowiem odnośnie organizacji czy samego przebiegu. A może masz już za sobą kilka takich projektów i chcesz się podzielić wrażeniami? Podeślij linka albo kilka zdań w komentarzu lub mailem – wymienimy się doświadczeniami. Człowiek uczy się całe życie, a trener tym bardziej!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

47 + = 52