Recenzja i konkurs – Jedenastka Kłapząba

Recenzja i konkurs – Jedenastka Kłapząba
27 czerwca 2016 PNDD

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić czeską książkę p.t. “Jedenastka Kłapząba” wydaną po raz pierwszy w 1922 roku, autorstwa Eduarda Bassa. Dzięki Wydawnictwu Stara Szkoła miałem okazję zapoznać się z historią 11 braci, synów Kłapząba, którzy zdominowali piłkarski świat! Wy także będziecie mięli tą szansę, ponieważ Wydawnictwo Stara Szkoła przekazało 4 książki do konkursu dla czytelników PNDD! Najpierw jednak kilka słów o samej książce.

foto1

Humorystyczna powieść, która zaczyna się następująco: “Był sobie kiedyś pewien biedny rolnik, nazywał się Kłapząb i miał 11 synów. W tej biedzie nie wiedział, co z nimi począć, więc założył drużynę piłkarską. Przy domku miał kawałem łąki, postawił tam bramki, sprzedał kozę, kupił dwie piłki i chłopcy zaczęli trenować.”. Po trzech latach ciężkich i wszechstronnych treningów powstała drużyna K.S. Jedenastka Kłapząba, złożona z 11 braci. Rezerwowych brak! Ojciec Kłapząb zgłosił ich do rozgrywek czeskiej trzeciej ligi. Pierwszy swój mecz rozpoczęli od wygranej 39:0 i to tylko w pierwszej połowie, bo na drugą przeciwnik już nie wyszedł. Od razu zostali przeniesieni do drugiej ligi, a po kolejnym meczu do pierwszej! Tam wygrali wszystkie swoje mecze i zdobyli mistrza kraju z bilansem bramek 122:0.

Więcej fabuły już nie zdradzę! Mogę jedynie powiedzieć, że na krajowych rozgrywkach się nie skończyło. Kłapząbowie podróżowali po Europie i tam rozgrywali mecze w Berlinie, Mediolanie, Londynie czy Barcelonie! Grali o mistrzostwo świata w Australii i walczyli nawet na małej wyspie z zespołem ludożerców. Jak im poszło? O tym przekonać musicie się już sami, czytając książkę!

Książka jest lekka, czyta ją się bardzo szybko (choć kilka razy musiałem sobie łamać język na czeskich nazwach). Sam czytałem ją swojemu dwu i pół letniemu synowi do snu przez kilka dni. Zawsze wieczorem prosił bym czytał książkę o piłkarzach! Większości zapewne nie rozumiał, ale chciał i słuchał zasypiając. Książka przeznaczona jest dla najmłodszych piłkarzy i ich rodziców. Dlaczego? Pomijając fakt, że opowiada o drużynie piłkarskiej, przekazuje wiele dobrych wartości. Skupia się przede wszystkim na fair play, zarówno na boisku jak i generalnie w życiu. Pokazuje jak ważna jest ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu. Przy odrobinie sprawnej moderacji rodzica (przerywnikach i podkreślania wagi niektórych fragmentów) możecie swojego małego piłkarza porządnie zmotywować do treningów i nie tylko!

Dlatego wszystkim gorąco polecam książkę “Jedenastka Kłapząba”. Piłkarska (choć z rzeczywistością boiskową ma niewiele wspólnego, sami zobaczycie), lekka i humorystyczna powieść, sam przeczytałem ją z przyjemnością. A teraz zapraszam na…

KONKURS

Do wygrania mamy 4 książki ufundowane przez Wydawnictwo Stara Szkoła. Co należy zrobić, aby dostać jeden z egzemplarzy?

Musisz zbudować drużynę, która byłaby wstanie pokonać Jedenastkę Kłapząba, czyli wybrać 11 zawodników i złożyć z nich drużynę! Wybieramy zawodników pod ustawienie 1-4-3-3 (1 bramkarz, 4 obrońców, 3 pomocników, 3 napastników). Dodatkowo, jeśli jesteś rodzicem małego piłkarza możesz napisać, który z tych zawodników jest jego idolem i dlaczego chce iść w jego ślady. Będzie to dodatkowa szansa na wygraną!

Wśród nadesłanych propozycji wybierzemy 4 osoby, które naszym zdaniem wybrały niesamowite jedenastki mające szansę pokonać Kłapząbów. Rodzice, dzieci i ich idole mają podwójną szansę na wygraną!

Czekamy na zgłoszenia drogą mailową: jakub@pilkanoznadladzieci.pl tylko do ćwierćfinałowego meczu Polska-Portugalnia, czyli do czwartku 30 czerwca, godz. 21:00.

REGULAMIN KONKURSU:

 • zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 30 czerwca 2016 godz. 21:00,
 • zwycięzców ogłosimy w niedzielę 3 lipca 2016 i wyślemy książki na wskazany adres,
 • zgłoszenia i odpowiedzi konkursowe są przyjmowane tylko drogą mailową, na jakub@pilkanoznadladzieci.pl
 • wysyłając zgłoszenie i odpowiedź zgadzasz się na ewentualne umieszczenie tych materiałów we wpisie podsumowującym konkurs i ogłaszającym zwycięzców,
 • zwycięzcy zostaną wybrani przez twórców PNDD – Jakuba, Michała i Mateusza,
 • nagrodzimy naszym zdaniem najciekawsze wybrane jedenastki,
 • jedenastka może być złożona z piłkarzy dowolnej narodowości, z dowolnego klubu, zarówno obecnie grających jak i już “na emeryturze”,
 • rodzic, który poza podaniem jedenastki piłkarzy, poda także jednego idola swojego dziecka ma podwójne szanse na zwycięstwo,
 • jeden uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną jedenastkę zawodników i idola,
 • nagrodami są 4 nowe książki “Jedenastka Kłapząba”Eduarda Bassa, Wydawnictwa Stara Szkoła
 • zwycięzca otrzymuje 1 książkę (wybierzemy więc 4 zwycięzców)
 • wszelkie sprawy sporne rozstrzyga organizator konkursu – www.pndd.pl

Czekamy na zgłoszenia! Nie mogę się doczekać Waszych jedenastek!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 70 = 78