Zabawa “Strzał, aut, gol!”

Zabawa “Strzał, aut, gol!”
15 lipca 2016 Michał Stolarski

Zabawa “Strzał, aut, gol!” – tym razem przedstawiam Tobie zabawę organizacyjno-porządkową, obowiązkowo w klimacie piłkarskim. Znakomicie nadaje się do zastosowania już w najmłodszych grupach wiekowych. Rozwija kreatywność, orientację przestrzenną oraz szybkość reakcji. Przy odpowiedniej modyfikacji pozwoli kształtować również sprawność ogólną, niosąc przy tym sporo śmiechu. O tym na końcu we wskazówkach.

ORGANIZACJA

Ustaw grupę w rozsypce przed sobą w polu ok. 10×10 metrów przy 8-12 ćwiczących.

PRZEBIEG

Dzieci poruszają się w narzucony przez Ciebie sposób (trucht, bieg tyłem, marsz wykrokami itp.). Na komendę „strzał” zawodnicy pozorują uderzenie piłki na bramkę. Liczymy oczywiście na ich kreatywność pozwalając „uderzyć” nogą lewą, prawą, z powietrza, po zwodzie itp. Na hasło „aut” dzieci ustawiają się na zewnątrz pola twarzą do boiska lub w inne wyznaczone przez Ciebie miejsce. Na komendę „gol” dzieci pokazują radość ze strzelonej bramki. Tutaj też jest pełna dowolność i liczymy na kreatywność małych zawodników.

WSKAZÓWKI/UWAGI

Pozwól dzieciom wyrazić siebie!!! Nie ograniczaj ich i daj im po prostu dobrze się bawić. Przy przejściu do kolejnego ćwiczenia zakończ zabawę na komendzie „aut”. W zależności od celu treningowego możesz zwiększyć np. akcent sprawnościowy poprzez rozmaite formy poruszania się („czworaki”, „kraby”, marsz niedźwiedzi, „żabki” itp.). Możesz również dodać rozmaite komendy, takie jak „główka” (wyskok i strzał głową), bramkarz (naśladowanie interwencji bramkarskiej) lub – uwaga hit – faul! 😉 Dzieci udają kontuzję – masa śmiechu gwarantowana.

Jeśli macie ciekawe pomysły na komendy i naśladowanie to podzielcie się nimi w komentarzach. Miłej zabawy!!

1 komentarz

  1. Darek 7 lat temu

    można dodać jeszcze “mur” – zawodnicy stają obok siebie w maks 4 osoby i mogą udawac zachowanie piłkarzy w murze – np zakrywać oczy lub… 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

61 − 54 =