Gra 3 x 2 z przejściem do 3 x 3 na 4 bramki

Gra 3 x 2 z przejściem do 3 x 3 na 4 bramki
4 stycznia 2023 Jakub Śpiegowski

Gra pochodzi ze zbioru konspektów dla żaków (U9), choć generalnie wszystkie gry na 4 bramki w takiej liczebności można wykorzystać także w orlikach i młodzikach.

Jest to środek treningowy z mikrocyklu “Podania i przyjęcia piłki” gdzie koncentrujemy się na zasadach (fundamentach) zdobywania przestrzeni i wsparcia oraz na kreowaniu sytuacji bramkowych. Dlatego opis samej gry zawiera wskazówki ukierunkowane na te zagadnienia.

Gry na 4 bramki to świetny sposób na rozwój umiejętności indywidualnych żaków i wprowadzenie ich powoli w temat podań piłki.

Dokładny opis gry znajdziesz pod ilustracją pomocniczą.

Takie ilustracje możesz wykonać w ProTrainUp.

Przebieg, ograniczenia

  • Pole gry 24×20 m.
  • Ustawienie zawodników jak na ilustracji pomocniczej.
  • Na sygnał trenera rusza 3 atakujących i 2 broniących, rozpoczyna się gra 3 x 2.
  • Atakujący próbują jak najszybciej strzelić bramkę, a broniący po odbiorze strzelają na przeciwległe bramki.
  • Po zakończonej akcji 3 x 2 zawodnik z drużyny broniącej wprowadza piłkę i przechodzimy do gry 3 x 3 w druga stronę.

Wskazówki i korekta

  • Szukanie wolnej przestrzeni.
  • Wsparcie, tworzenie linii podania, siła podania.
  • Tempo i dynamika wykonania.

Uwagi

  • Trener może (ale nie musi) podać drugą piłkę do gry 3 x 3.
  • Trener co kilka minut zmienia zawodników rolami.

Gra 3 x 2 z przejściem do 3 x 3 na 4 bramki

Grę możesz spokojnie przeprowadzić na jednej organizacji (jednym polu / ustawieniu) na 16-18 zawodników.

Gra w przewadze i szybkie przejście z obrony do ataku zachęcają do wykonywania podań, dzięki czemu możemy rozwijać tą umiejętność podczas gry. Sama organizacja środka treningowego kładzie akcent na ten element.

Oczywiście nie oznacza to, że zabraniamy dryblingu czy prowadzenia piłki. Decyzje co do rozwiązania akcji pozostawiamy zawodnikom, mogą oni prowadzić w wolną przestrzeń, mogą wchodzić w drybling, mogą wykorzystać podania.

Dzieci same muszą zobaczyć korzyści płynące z podań i gry z kolegami, a warunki tej gry do tego “zachęcają”. Nagradzajmy pomysły, różne rozwiązania, odważne podania, ale także dryblingi.

Przy okazji mamy tutaj także szybkie przejście z bronienia do atakowania (oraz z atakowania do bronienia) i obie drużyny muszą być skoncentrowane i szybko się reorganizować.

Zobacz więcej

Tak jak wspomniałem gra ta pochodzi ze zbioru konspektów dla żaków (U9). Konspekty, które tam znajdziesz są oparte na różnego rodzaju małych grach. Jeśli szukasz więc więcej pomysłów na organizację treningu w realnych warunkach meczowych i środków treningowych, które doskonale rozwijają umiejętności młodych zawodników (żaków i nie tylko) to koniecznie zajrzyj TUTAJ.

Znajdziesz tam 16 konspektów, 35 różnych małych gier oraz sporo zabaw i ćwiczeń wspomagających te gry. Wszystko dostosowane do najnowszych wytycznych PZPN i w edytowalnej wersji WORD.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

64 + = 65