Czego potrzebują sportowe dzieci?

Czego potrzebują sportowe dzieci?
4 września 2015 PNDD

Myślę, że wielkim sukcesem w tych czasach jest już sama obecność dziecka na zajęciach dodatkowych. To już jest powód do radości wśród Trenerów różnych dyscyplin sportowych.
Często słyszymy, że zrobiła się „moda na sport”. Widać to po rosnącej ilości szkółek piłkarskich i trenujących dorosłych osób w siłowniach lub plenerze. Super! Jednak czego tak naprawdę potrzebują nasi mali piłkarze, aby dalej uczęszczały na zajęcia sportowe?

1. WSPÓLNA ZABAWA

Bez uśmiechu na twarzy się nie obędzie. Wspólne zabawy w grupie i wesoła postawa Trenera, powoduje, że dzieci czują się komfortowo i chętnie, wręcz biegiem, przychodzą na zajęcia.

2. BYCIE CZĘŚCIĄ DRUŻYNY

Wspólni koledzy, wspólna gra w małych zespołach oraz obowiązkowy okrzyk sportowy powoduje, że dziecko, wiąże się emocjonalnie i czuje się ważne.

3. WSPARCIE, NIE TYLKO MATERIALNE

Rodzic, trener, nauczyciel. Są to najważniejsze osoby w całym sportowym procesie wychowania dziecka. Ich wsparcie słowne, doświadczenie oraz postawa wobec dziecka, kształtuje ich osobowość.
Powinniśmy nie tylko nakazywać i wymagać, ale przede wszystkim słuchać, co nasz mały piłkarzy ma nam do powiedzenia. Bycie dobrym słuchaczem, jest kolejnym cennym elementem wspierania dziecka w jego działaniach.

4. MOTYWACJA WEWNĘTRZNA

Jest ciężkim elementem do wytrenowania, ale możliwym do kształtowania. Uważam, że jest to najważniejsza cecha u sportowców. Kształtowanie  motywacji wewnętrznej u małego dziecka jest bardzo ważnym elementem, nad którym powinniśmy się szczególnie skupić.

5.AUTORYTET

Mówi się, że dziecko jest jak gąbka. Nasze słowa, postawa, gesty i wiele innych rzeczy, odbija się jak lustro w kierunku dziecka. Każdy z nas a w szczególności dzieci potrzebuje autorytetu, aby mieć podstawy do naśladowania jedynie tych dobrych zachowań i pozytywnych cech.

SUKCES NIE TYLKO SPORTOWY

Na pewno dziecko ma o wiele więcej potrzeb niż powyżej wymienione. Jednak jeśli chodzi o piłkę nożną, powinniśmy się skupić na kilku, aby z powodzeniem i sukcesem nie tylko sportowym kształtować naszych małych piłkarzy.

polkolonie1

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 73 = 76