Zabawa “Marsz żonglerów”

Zabawa “Marsz żonglerów”
20 marca 2016 PNDD

Zabawa “Marsz żonglerów” to proste zadanie, dzięki któremu doskonalimy żonglerkę, panowanie nad piłką w powietrzu oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Z powodzeniem możesz wpleść ją w temat żonglerki w celu urozmaicenia zajęć, dodania nowych bodźców oraz elementu rywalizacji.

ORGANIZACJA

Ustaw wszystkie dzieci na linii po jednej ze stron boiska lub podziel grupę na 2 zespoły i ustaw po przeciwnych stronach pola (zależy od wersji zabawy). Każdy ma piłkę, najmłodsi w rękach, starsi przy nodze.

PRZEBIEG

Informujemy dzieci, że właśnie zamieniają się w piłkarskich żonglerów i ich zadaniem, jest odbijając piłką ziemia-noga dojść na koniec wyznaczonego pola. Mogą to robić z jednej strony na drugą i liczyć ilość pokonanych długości. Możesz oceniać sposób przemieszczania się dzieci  podczas podbijania piłki w marszu (polecam w młodszych grupach) lub zorganizować wyścig. Istnieje wiele wariantów przeprowadzenia tej zabawy.

WSKAZÓWKI/UWAGI

Ważne, żeby w jednej linii dzieci nie szły zbyt blisko siebie. Możesz podzielić grupę na 2 zespoły rywalizujące ze sobą, lub idące naprzeciwko siebie z dwóch części sali/boiska. Zmusi to Twoich podopiecznych do zwiększenia uwagi przy mijance na środku pola zabawy. W zaawansowanych/starszych grupach możemy dodatkowo określić sposób podbicia piłki (lewa-prawa-ziemia, 2x noga i dopiero ziemia, noga-udo-ziemia itp.).

Stosujesz jakieś zabawy na doskonalenie żonglerki? A może robicie to na treningu tylko w ścisłej formie? Podziel się swoimi sposobami w komentarzu!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1 + 8 =