Gra “Wybijanka 1 na 1”

Gra “Wybijanka 1 na 1”
9 marca 2014 Jakub Śpiegowski

[column size=one_half position=first ]Gra “Wybijanka 1 na 1”

Doskonalimy tutaj zasłanianie piłki, odbiór piłki oraz oczywiście grę jeden na jeden. Proste zadanie, które wykonujemy w parach. Gwarantuje, że dzieci będą dawać z siebie wszystko, mają dużo kontaktu z piłką, no i oczywiście gry jeden na jeden u najmłodszych powinno być jak najwięcej.[/column]

[column size=one_half position=last ]

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

[/column]

Zawodnicy dobierają się w pary, jeśli liczba jest nieparzysta to trener jest w parze z jednym dzieckiem. Nie wyznaczamy tutaj pola gry, wykorzystujemy całe boisko i po prostu rozstawiamy pary w rozsypce w sporych odstępach. Jedna piłka na parę.

Zadaniem zawodnika z piłką jest utrzymać się jak najdłużej przy piłce, osłaniając ją przed kolegą z pary. Drugi zawodnik stara się jak najszybciej wybić mu piłkę. Gdy uda się piłkę wybić, dzieci zamieniają się rolami. Podkreślamy przy tej grze, że nie można biegać po całym boisku! Chodzi o to, by zadanie to wykonywać w miarę w miejscu, zasłaniać piłkę ciałem, stosować zwody, kontrolować ją tak, by koledze nie udało się jej wybić. Oczywiście w miejscu to troszkę za dużo powiedziane. Ruch jest potrzebny, ale używam tego stwierdzenia na treningu, bo inaczej dzieci zaczną po prostu uciekać z piłką przed kolegą.

Oczywiście najlepiej, gdy trener dobierze zawodników w pary, tak by dzieci były zbliżone do siebie umiejętnościami i warunkami fizycznymi. Jak już pisałem, jeśli liczba dzieci jest nieparzysta to trener bierze udział w zabawie dobierając się w parę z dzieckiem. Można tą sytuację wykorzystać do zastosowania krótkich przerw na złapanie oddechu. Przerywam co chwilę i zmieniam zawodnika, z którym ćwiczę. Gdy liczba dzieci jest parzysta można po prostu zrobić kilka małych przerw. Gwarantuje, że dzieci się nie będą oszczędzać i za wszelką cenę próbują odebrać piłkę koledze jak najwięcej razy.

Proste zadanie, wydaje się wręcz banalne, ale naprawdę polecam często stosować na treningu. Dzieciom się nie nudzi i angażują się w 100%. Poza tym w najmłodszym wieku powinno być wiele zadań doskonalących grę jeden na jeden, w końcu jest to etap egocentryczny i podczas gry to właśnie tego elementu jest najwięcej na boisku.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.pilkanoznadladzieci.pl/wp-content/uploads/2014/03/Gra-Wybijanka-1-na-1.pdf”]POBIERZ PDF[/button]

 

Zobacz także: Wybijanka oraz Gra na pachołki.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

20 − = 16