Komputerowy trener: materiały dla trenerów PL

Komputerowy trener: materiały dla trenerów PL
9 lutego 2014 Jakub Śpiegowski

Materiały dla trenerów PL to już drugi wpis z serii komputerowy trener. Pierwszy wpis dotyczył programów do tworzenia graficznych schematów ćwiczeń, możesz się z nim zapoznać tutaj. Dzisiaj chciałbym podzielić się z Tobą linkami do stron, serwisów i blogów, na których znajdziesz materiały dla trenerów w języku polskim. Materiały, analizy, refleksje i wszelkie inne, przydatne dla trenera piłki nożnej, rzeczy. Na pewno nie umieszczę tutaj wszystkich stron, wręcz liczę na to, że kilka ciekawych stron pominę nieświadomie i będziesz mógł mi jakiś ciekawy link podesłać!

stronypl

[divider]BLOGI / STRONY TRENERÓW[/divider]

Link: http://www.wojciechmakowski.pl/
Opis: Strona internetowa młodego trenera, który jeszcze studiuje, ale robi to w Hiszpanii! Częste aktualizacje, nowe wpisy praktycznie co drugi dzień. Wojtek dzieli się swoimi materiałami i przemyśleniami oraz współpracuje z wieloma trenerami, którzy także umieszczają wpisy na jego stronie. Naprawdę wartościowe informacje, śledzę i regularnie czytam wszystkie materiały! Rozmawiałem już z nim na łamach mojego bloga, zapraszam do przeczytania wywiadu Rozmowa z Trenerem: Wojciech Makowski.

Link: http://tlwlodarek.pl
Opis: Personalny blog dwóch braci, trenerów piłki nożnej. Chyba najmłodsza strona w tym zestawieniu, bracia Włodarek ruszyli pod koniec stycznia 2014. Mimo, iż dopiero ruszyli i materiałów jest tam niewiele, to są one najwyższej jakości. Naprawdę blog zapowiada się świetnie i będę go uważnie śledził. Rozpoczęli od umieszczania głównie analiz video, co bardzo mi się podoba.

Link: http://www.graanalizagra.pl/
Opis: Kolejny młody blog, pierwszy wpis pojawił się 3 stycznia 2014 roku. Prowadzi go Kamil, który pracuje jako analityk z pierwszym zespołem Arki Gdynia! Jest też trenerem i studiuje na AWFie w Gdańsku. Widać, że analiza gry i taktyka to jego “konik”, wiele ciekawych wpisów odnośnie tego tematu znajdziecie na jego blogu. Zaglądam często i znajduje tylko ciekawe informacje, warto.

Link: http://czytamgre.wordpress.com/
Opis: Blog trenera z przemyśleniami oraz analizami dotyczącymi piłki nożnej. Właściwie blog już nie funkcjonuje, pojawił się wpis w styczniu, jednak poprzedni to… wrzesień 2013. Znajdziesz tam jednak sporo ciekawych informacji, wystarczy przejrzeć archiwum. Autor aktualnie skupił się na facebook’owym fanpage czytamgre, gdzie nadal umieszcza wartościowe informacje. Według mnie szkoda, bo informacje na facebooku są ulotne i często przechodzą niezauważone, mimo to zaglądam co jakiś czas w poszukiwaniu przydatnych informacji.

Link: http://tdb.com.pl/
Opis: Trening Decyzji Bramkarza – strona prowadzona przez trenera bramkarzy Daniela Pawłowskiego. Profesjonalny trener, profesjonalna strona i profesjonalne materiały, nic więcej chyba nie trzeba dodawać. Stronę tą polecił mi wykładowca na kursie instruktora piłki nożnej. Znajdziesz tam regularnie umieszczane analizy zachowań bramkarzy, kawał świetnych materiałów dla trenera.

[divider]STRONY Z DARMOWYMI MATERIAŁAMI[/divider]

Link: http://www.asystent-trenera.pl/
Opis: Serwis internetowy na którym znajdziesz masę przydatnych informacji. Treningi, ćwiczenia, taktyka, dieta, psychologia i wiele innych, a wszystko związane z piłką nożną. Możesz także zamówić czasopismo dotyczące szkolenia piłki nożnej “Asystent Trenera”. Osobiście nie miałem przyjemności zapoznać się z czasopismem, ale w serwisie znalazłem wiele wartościowych materiałów.

Link: http://extratime.tvp.pl/
Opis: Jedna z ciekawszych stron dla trenerów piłki nożnej poruszającej wszelkie tematy związane z piłką nożną. Poza zabawami, ćwiczeniami i treningami znajdziesz tam też informacje związane ze zdrowiem, dietą, psychologią. Wszelkie materiały są przedstawione zarówno tekstowo jak i w formie video co czyni serwis wyjątkowo atrakcyjnym. Regularnie odwiedzam i oglądam nowe materiały.

Link: http://instruktorpilkinoznej.futbolowo.pl/
Opis: Obszerny zbiór teorii piłki nożnej. Zarówno podstawy dla każdego trenera, jak i zabawy czy aktualności ze świata piłki nożnej. Na pewno warto zajrzeć i uważnie przejrzeć. Zarówno w poszukiwaniu nowych informacji, jak i w celu odświeżenia podstaw. Autor ogłosił, że chce oddać stronę w dobre ręce. Może ktoś tchnie w nią nowe życie.

[divider]STRONY Z PŁATNYM DOSTĘPEM[/divider]

Link: http://www.polskitrener.pl/
Opis: Abonament jednomiesięczny kosztuje 15zł, pół roczny 49zł. Znajdziesz tam setki ciekawych pomysłów na trening, w dodatku regularnie baza ta się powiększa. Profesjonalny serwis, po skorzystaniu z którego narodził się u mnie pomysł na piłkanożnadladzieci.pl. Gdy korzystałem z serwisu, było tam niewiele materiałów dla najmłodszych. Dlatego sam wziąłem się do tworzenia i powstał ten blog, oczywiście bez płatnego abonamentu. Polecam, warto zapłacić te kilka złoty miesięcznie. Sam na pewno nie raz zostawię tam jeszcze kilka złoty.

Link: http://www.footballtrening.pl/
Opis: Kolejny serwis z dostępem abonamentowym, miesiąc kosztuje także 15zł, natomiast pół roku już 80zł. Nie miałem jeszcze okazji skorzystać, jednak z tego co widzę znajdziesz tam sporo informacji odnośnie treningu dzieci. Także prędzej czy później zostawię tam swoje złotówki i podzielę się wrażeniami. Jeśli korzystałeś daj znać czy warto!

Link: http://www.golbox.pl/
Opis: Troszkę inna bajka niż powyższe linki, jednak znajdzie się w zestawieniu ponieważ zamówiłem u nich płyty z materiałami dla trenerów dzieci w wieku 5-9 lat. Dwie płyty DVD z materiałami, zabawami i konspektami. Wyciągnąłem z nich wiele ciekawych pomysłów i zabaw na trening dla moich maluchów. W ostatecznym rozrachunku troszkę mnie płyty rozczarowały. Rozczarowały dublami zabaw i konspektów, ot te same zabawy i te same konspekty, ale ubrane z w inne słowa. Raz w smerfy, raz w kaczora donalda, raz w zwierzęta czy bandytów i policjantów. Ogółem warto się zapoznać, ale liczby z oferty nie są adekwatne do zawartości.

Nie ukrywam, że najbardziej liczę na strony i blogi z pierwszego zestawienia, czyli na strony trenerów piłki nożnej. Ciesze się, że powstaje ich coraz więcej. Dzięki temu mamy dostęp do aktualnych materiałów i wielu cennych przemyśleń z pierwszej linii frontu od samych trenerów. Wszędzie jednak jesteś w stanie znaleźć ciekawe materiały, wystarczy troszkę poszperać i co chwila odkrywam jakiś nowy serwis czy blog.

To tylko kilka stron, z których korzystałem. Będę wdzięczny jeśli podzielisz się swoimi linkami pasującymi do tego wpisu. Zachęcam do zrobienia tego w komentarzu pod tym wpisem. Jeśli znajdziemy jakiś ciekawy serwis to chętnie zaktualizuję to zestawienie. Pamiętaj także o regularnym odwiedzaniu mojego bloga www.piłkanożnadladzieci.pl.

0 komentarzy

 1. Kacper Powrózek 10 lat temu

  Zapomniałeś o 15-letnim chłopaku, który na swoim blogu umieszcza analizy, raporty i innego rodzaju teksty, bawiąc się dzięki temu w (i przy okazji kształcąc na) trenera, scouta, analityka itp. 🙂 Oczywiście wypowiedź w charakterze żartobliwym, niemniej zapraszam na mojego bloga w celu zapoznania się z moimi analizami, raportami i innymi tekstami 😉 http://www.kacperpowrozek.pl

  • Jakub Śpiegowski 10 lat temu

   Faktycznie zapomniałem! 🙂 Dodam na pewno do zestawienia bo zaglądam regularnie do Ciebie Kacper. Kawał dobrej roboty!

 2. Kacper Powrózek 10 lat temu

  PS Przy okazji podsyłam dwie ciekawe strony z darmowymi materiałami (niektórych trzeba poszukać w archiwum).
  1. http://rafalulatowski.pl/index.php?go=start
  2. http://marekzub.pl/pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

29 − 24 =