Co zabrać na trening piłkarski? Checklista!

Co zabrać na trening piłkarski? Checklista!
5 listopada 2020 Jakub Śpiegowski

Całkiem niedawno robiłem z moimi zawodnikami checklistę rzeczy do zabrania na trening piłkarski. Równie dobrze może ona posłużyć także za listę kontrolną na mecz. Robiliśmy to w ramach zajęć teoretycznych w Oddziale Mistrzostwa Sportowego w SP nr 5. Pomyślałem, że to może być bardzo dobra “ściąga” także dla innych zawodników, trenerów i klubów, więc przygotowałem wersję uniwersalną PNDD.

Wiadomo, że dzieci bardzo często zapominają czegoś na trening… a może lepiej powiedzieć – rodzice zapominają spakować lub przygotować dzieciom odpowiednich rzeczy. Dlatego razem z rodzicami ustaliliśmy, że wchodzimy w tryb samodzielności i dzieci zaczynają same pakować się na trening. Oczywiście z pomocą tej checklisty oraz przynajmniej na początku z asekuracją rodziców.

Zachęcam do korzystania i usamodzielniania dzieci. Możecie checklistę pobierać, drukować, umieszczać na klubowych profilach czy stronach www. 

POBIERZ – WERSJA PDF DO DRUKU

POBIERZ PDF DO DRUKU

Oczywiście listę możecie rozbudować. Wystarczy poniżej dorysować jedną piłeczkę/kółko i obok zapisać rzecz, którą trzeba zabrać. Możesz też śmiało pisać jeśli uważasz, że czegoś tutaj brakuje. Wtedy zaktualizuję chechlistę i wrzucę nową wersję do pobrania. Śmiało daj znać w komentarzu pod wpisem lub na FB!

KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ PDF DO DRUKU

Będzie mi też bardzo miło jeśli udostępnisz tę listę u siebie na stronie akademii lub klubu. Zrobiłem to po to by pomóc trenerom, rodzicom i samym zawodnikom, więc chciałbym, żeby checklista dotarła do wielu osób. To nic nie kosztuje, a można korzystać.

Takie dodatki do naszych treningów są bardzo ważne. Po pierwsze jednym z najważniejszych celów powinno być dla nas wychowanie zawodników. Powinniśmy określić zasady, trzymać się ich i wpajać je młodym zawodnikom. Jesteśmy też po to, by dorzucić coś od siebie i pomóc rodzicom młodych zawodników. Trener to nierzadko autorytet większy niż mama czy tata, więc powinniśmy wspierać siebie nawzajem. Jako trenerzy też chcemy, żeby zawodnik był zawsze dobrze przygotowany i samodzielny.

Po to właśnie stworzyłem checklistę co zabrać na trening piłkarski! Wydrukuj ją, porozmawiaj o niej z zawodnikami, przekaż rodzicom i działajcie! Niech dzieci uczą się samodzielności i same szykują sprzęt na treningi oraz mecze.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 56 = 60