Konkurs biało-czerwone marzenia

Konkurs biało-czerwone marzenia
16 grudnia 2015 PNDD

Czy wiesz, że…

 • Robert Lewandowski niejeden raz usłyszał, że jest za mały do gry w piłkę i doczekał się nawet pseudonimu “Bobek”?
 • Łukasz Fabiański piłkarską karierę rozpoczął dopiero w wieku czternastu lat? Wcześniej trenował tenisa stołowego!
 • Karol Linetty na treningi w Damasławku chodził dwa kilometry pieszo, jednocześnie podbijając futbolówkę? Później kilka razy w tygodniu dojeżdżał na treningi 70 km do Poznania!
 • Łukasz Piszczek za młodu grał na pozycji napastnika? Dopiero w Hercie Berlin został przeniesiony najpierw na pozycję pomocnika, a potem bocznego obrońcy.
 • Kamil Grosicki najpierw uprawiał taniec towarzyski? Zdobywał nawet medale na mistrzostwach Polski! Dopiero w wieku 11 lat tata zaprowadził go na treningi do Pogoni Szczecin.

To właśnie z książki Romka Pawlaka “Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro” możesz się tego dowiedzieć. Tego oraz wielu, wielu, wielu innych ciekawostek i historii z życia naszych reprezentantów!

Najpierw kilka słów o książce, a potem KONKURS – do zgarnięcia dwie powyższe książki ufundowane przez Dom Wydawniczy REBIS.

rebis1

Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników, dla początkujących zawodników, którzy interesują się piłką nożną i reprezentacją Polski. Być może marzą właśnie o tym, by w przyszłości zagrać dla reprezentacji naszego kraju. Jest napisana w bardzo przystępny sposób. Opowiada o 9-letnim Kacprze, który zapisał się do klubu piłkarskiego i po treningu rozmawia z tatą o piłce nożnej oraz wspólnie wykonują prace domowe zadane przez trenera! Całość przeplatana jest zdjęciami z meczów, szkicowanymi ilustracjami oraz historiami z życia reprezentacji i piłkarzy.

Mimo, że głównym odbiorcą są dzieci, sam bardzo chętnie zabrałem się do lektury. Jako trener mogłem dowiedzieć się wielu ciekawostek, historii i faktów dotyczących naszych piłkarzy. Przydadzą się na treningu i do motywacji moich najmłodszych zawodników! 🙂

rebis2

Pierwsza część książki to przejście przez całe eliminacje do Euro 2016. Mecz po meczu, składy, bramki i wspomnienia z wartych uwagi akcji. W drugim rozdziale przedstawione zostały sylwetki piłkarzy reprezentacji Polski, trenera Nawałki oraz Ewy Pajor – wschodzącej gwiazdy polskiej reprezentacji kobiecej. Następnie autor przeprowadza nas przez echo przeszłości, czyli sukcesy reprezentacji z lat 70-tych i 80-tych oraz sylwetki byłych reprezentantów, takich jak Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek czy… Jerzy Dudek!

Ostatnie strony książki to już quiz. Pytania dotyczące piłkarzy, reprezentacji, rozegranych meczów, statystyk i ciekawostek. Możecie sprawdzić co udało Wam się zapamiętać.

rebis3

Najlepszą formą poznania książki wydaje mi się wspólne czytanie rodzica z dzieckiem. Dokładnie tak jak ma to miejsce w książce z głównym bohaterem – Kacprem i jego tatą. Dzięki temu, rodzicu, będziesz wstanie zaszczepić jeszcze większą pasję do futbolu u swojego małego piłkarza. Polecam książkę, także wszystkim trenerom! Informacje zawarte w książce mogą przydać Ci się na treningu. Dzięki takim ciekawostką jak we wstępie tego wpisu, zaangażujesz dzieci w stu procentach. Książka będzie na pewno dobrym pomysłem na prezent dla początkującego piłkarza. Nie zostawiajcie jednak jej samej sobie, pomóżcie dzieciom w rozwijaniu swojej pasji, poczytajcie wspólnie, podyskutujcie o zawartości czy o obecnych wydarzeniach ze świata piłki (choćby o losowaniu grup na Euro, czy Lidze Mistrzów).

Zdecydowanie polecam!

KONKURS

Co należy zrobić, by zgarnąć jedną z dwóch książek “Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro” autorstwa Romka Pawlaka? Dajemy dwie możliwości:

RODZICU:

 • wyślij nam zdjęcie Twojego małego piłkarza (z treningu / gry w domu / ogrodzie / wspólnej zabawy z piłką)
 • LUB / ORAZ
 • napiszcie wspólnymi kto jest Waszym ulubionym piłkarzem reprezentacji Polski i dlaczego wybór padł właśnie na niego.

TRENERZE:

 • wyślij nam wspólne zdjęcie Waszej drużyny (trenera i zawodników)
 • LUB / ORAZ
 • napisz jak zaszczepiasz pasję do piłki nożnej wśród swoich małych zawodników.

Wybierzemy najciekawsze, najbardziej kreatywne naszym zdaniem zdjęcia i odpowiedzi. Oczywiście komplet zdjęcie plus opis ma większe szanse na nagrodę, jednak samo zdjęcie czy sam opis także ma szansę na wygraną. Wszystko zależy od Waszej kreatywności! 🙂

Czekamy na zgłoszenia drogą mailową: jakub@pilkanoznadladzieci.pl

REGULAMIN KONKURSU:

 • zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 20 grudnia 2015 godz. 21:00,
 • zwycięzców ogłosimy w poniedziałek 21 grudnia 2015 i tego samego dnia wyślemy książki na wskazany adres,
 • zgłoszenia i prace konkursowe są przyjmowane tylko drogą mailową, na jakub@pilkanoznadladzieci.pl
 • wysyłając zgłoszenie, zdjęcie i odpowiedź zgadzasz się na umieszczenie tych materiałów we wpisie podsumowującym konkurs i ogłaszającym zwycięzców,
 • zwycięzcy zostaną wybrani przez twórców PNDD – Jakuba, Michała i Mateusza,
 • nagrodzimy naszym zdaniem najciekawsze zdjęcia i odpowiedzi,
 • jeden rodzic może zgłosić tylko 1 zdjęcie i 1 odpowiedź
 • jeden trener może zgłosić tylko 1 zdjęcie i 1 odpowiedź
 • nagrodami są 2 nowe książki “Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro” Romka Pawlaka
 • zwycięzca otrzymuje 1 książkę, może ona trafić do 2 trenerów, 2 rodziców lub 1 rodzica i 1 trenera, nie ma kategorii w tym konkursie
 • wszelkie sprawy sporne rozstrzyga organizator konkursu – www.pndd.pl

Czekamy na zgłoszenia! Liczę na Waszą kreatywność, niezbędną u trenera dzieci oraz rodzica małego piłkarza.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 69 = 75