Książka Andrea Pirlo – Myślę, więc gram

Książka Andrea Pirlo – Myślę, więc gram
1 września 2016 PNDD
Andrea Pirlo - Myślę, więc gram

Z cyklu PNDD poleca: Książka Andrea Pirlo – Myślę, więc gram.

„Podać do Pirlo to jak schować piłkę do sejfu”. Tak o tym znakomitym piłkarzu wypowiedział się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. To jakże trafne porównanie obrazuje nam, jak odpowiedzialną rolę pełnił ten zawodnik grając w Milanie, Juventusie, czy reprezentacji Włoch. Był on niewątpliwie jednym z architektów sukcesu „Azzurrich” na Mundialu w 2006 roku. Kreatywność, nieszablonowość, elegancja w każdym zagraniu, precyzja, znakomicie uderzane rzuty wolne – to tylko niektóre atuty, którymi czarował nas ten piłkarz w najlepszych latach swojej kariery.  Patrząc na grę Andrei Pirlo można było odnieść wrażenie, że myśli on za cały zespół. Niepowtarzalny styl gry długowłosego Włocha znajduje swoje odzwierciedlenie w tytule jego autobiografii – Myślę, więc gram.

Andrea Pirlo - Myślę, więc gram 
Andrea Pirlo - Myślę, więc gram 

Czego możecie spodziewać się po książce? Znajdziecie w niej wiele interesujących historii, opisujących między innymi relacje Andrei z trenerami, prezesami czy kolegami z drużyny. Przeniesiecie się w czasy dzieciństwa piłkarza. Dowiecie się też jaką naukę wyniósł on z pamiętnego, przegranego finału Ligi Mistrzów w Stambule w 2005 roku oraz jaka ogromna presja towarzyszy piłkarzom strzelającym rzuty karne. Nie zabraknie również ciekawych, kontrowersyjnych opinii o kolegach z drużyny. Andrea zdradza w książce również, jak nauczył się strzelać rzuty wolne oraz jak Marcello Lippi motywował swoich zawodników na pamiętnym, wygranym przez Włochów mundialu w 2006 roku. Wszystko napisane łatwym, przyjemnym do czytania językiem z dużą dawką humoru.

Andrea Pirlo - Myślę, więc gram 
Andrea Pirlo - Myślę, więc gram 

Polecam książkę trenerem, zawodnikom, kibicom, właściwie każdemu kto pasjonuje się piłką nożną. Lektura znakomicie sprawdzi się jako rozrywka. Ciekawe spojrzenie na futbol przez Pirlo może też skłonić nas trenerów do refleksji na tematy szkoleniowe czy taktyczne. Podejście Andrei do umiłowanego sportu pokazuje również,  że w życiu nie liczy się tylko ilość zer na koncie w banku.

Gorąco polecam!

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem SQN, więcej na temat książki możecie dowiedzieć się na stronie wydawnictwa: SQN – Andea Pirlo – Myślę, więc gram.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

68 − = 60