Zabawa “Łowca bramek”

Zabawa “Łowca bramek”
11 listopada 2013 Jakub Śpiegowski

Lowca bramekKliknij obrazek by powiększyć!

Ilość uczestników: Dowolna.
Sprzęt: Piłki, talerzyki.
Pole: Dowolne.
Przebieg: Wbrew nazwie zabawa nie polega na strzelaniu do bramki, Łowca bramek to zabawa doskonaląca prowadzenie piłki. Trener rozstawia wiele małych bramek, szerokości około 1 metra. Zadaniem dzieci jest prowadzenie piłki przez jak największą liczbę bramek w wyznaczonym czasie. Na sygnał wszyscy zawodnicy zaczynają prowadzić piłkę i przechodzić przez bramki, każda osoba liczy indywidualnie ilość bramek, przez którą udało jej się przejść. Gdy trener zakończy zabawę, pyta się każdego zawodnika ile zdobył punktów. Następnie ponawiamy zadanie 2-3 razy.

Osobiście nie wyróżniam osoby, która zdobyła największą ilość punktów, ale po każdej rundzie zachęcam dzieci do polepszenia własnego wyniku, a przed ostatnim powtórzeniem mówię dzieciom: liczę na to, że bardzo się postaracie i wszyscy pobijemy swoje rekordy w tej zabawie!

Zobacz także: Murarz piłkarski oraz Zmiana piłki

Komentujcie i oceniajcie zabawę poniżej!

0 komentarzy

  1. saju 6 lat temu

    świetna zabawa, ja dodatkowo wprowadzam różne sposoby w jaki można strzelać gole:
    1 runda normalnie tak jak w opisie, 2 runda zatrzymujemy piłkę przed bramką i strzelamy głową, 3 runda ściskamy nogami i przeskakujemy, 4 runda zatrzymujemy przed bramką i wprowadzamy tyłem podeszwą. prosta zabawa a po dodaniu kilku urozmaiceń dużo daje jeśli chodzi o naukę techniki prowadzenia i kontrolowania piłki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

− 2 = 2