Nowa “Unifikacja organizacji szkolenia dzieci i młodzieży…”

Nowa “Unifikacja organizacji szkolenia dzieci i młodzieży…”
4 sierpnia 2013 Jakub Śpiegowski

Unifikacja
Dnia 15.07.2013 na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowana została nowa “Unifikacja organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce”, którą możesz pobrać tutaj:
Unifikacja.pdf (5,01 mb).

Oto słowa Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka:
“Z myślą o podniesieniu poziomu polskiej piłki, nowy Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczął pracę od Reformy Reprezentacji Młodzieżowych. Następnie powołaliśmy do życia Centralną Ligę Juniorów. Teraz, dzięki pracy wielu ludzi, głównie z Departamentu Szkolenia, Komisji Technicznej oraz Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego, oddajemy w Państwa ręce „Unifikację organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce”. Cieszę się z tego powodu niezmiernie i chciałbym wszystkim podziękować za pracę, jaką włożyli w ten projekt. Mam nadzieję, że ten dokument zbliży nas do tego, co jest stosowane w całej Europie, przez inne wielkie europejskie federacje piłkarskie. Polski Związek Piłki Nożnej bardzo poważnie traktuje szkolenie, zwłaszcza najmłodszych adeptów i adeptek futbolu. Dobrze wiemy, że jutrzejszy sukces naszej reprezentacji narodowej czy drużyn klubowych, to dzisiejsza, uporczywa praca z młodymi ludźmi. Zawsze musimy pamiętać o tej prostej zależności. Sukcesy nie wezmą się z niczego. Nasz dokument jasno określa system organizacji piłki nożnej i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że nowa „Unifikacja” jak najszybciej trafi w Państwa ręce. Od razu zapowiadam, że będziemy jej bardzo przestrzegali. Wszystko teraz zależy od nas, trenerów, piłkarzy, piłkarek, ludzi polskiej piłki. Wszyscy pracujemy dla jej dobra.”

Oto tabela powiązana z głównym tematem tego bloga, czyli szkoleniem najmłodszych zawodników w piłce nożnej. Wybrane elementy etapów szkolenia zaproponowanego przez PZPN:

systemszkoleniaKliknij obrazek by powiększyć!

Zapraszam do zapoznania się z tym dokumentem i podzieleniem się wrażeniami w komentarzach.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 78 = 88