Siatkonoga dla dzieci

Siatkonoga dla dzieci
29 maja 2015 Jakub Śpiegowski

Ćwiczenie doskonale wszystkim znane i sprawiające wiele frajdy podczas treningów, jednak w oryginalnej wersji zbyt trudne dla dzieci – siatkonoga. Postanowiliśmy więc zmodyfikować je pod kontem najmłodszych. Co z tego wyszło? Świetne ćwiczenie doskonalące kontrolę piłki będącej w powietrzu!

Siatkonoga dla dzieci

ORGANIZACJA

Ustaw dzieci naprzeciwko siebie po obu stronach dowolnej linii na boisku (pola karnego, środkowej lub jak mamy miejsce to autowej) w odległości ok. 2 metrów. W przypadku ich braku lub w celu podniesienia trudności ćwiczenia możesz użyć czapeczek lub pachołków.

PRZEBIEG

Zadaniem dzieci jest przebić piłkę do partnera stojącego po drugiej stronie linii. Należy to zrobić po wcześniejszym odbiciu się futbolówki od ziemi.

MODYFIKACJE

Jeżeli chcesz bardziej zaangażować dzieci do dokładnego przebijania piłki wprowadź element rywalizacji między wszystkimi parami. Wystarczy powiedzieć, że od teraz głośno liczymy ilość podań. Ciekawe, kto wykona ich najwięcej? Można również utrudnić nieco ćwiczenie poprzez dokładne określenie ilości kontaktów z piłką przed przebiciem, np. dwa. Wymusi to dokładne przyjęcie piłki z powietrza i przygotowanie jej do przebicia.

WSKAZÓWKI/UWAGI

Ćwiczenie doskonale sprawdza się w grupach 6-7-latków (wersja z linią) oraz starszych. Nie narzucaj pola, ponieważ straci na tym efektywność ćwiczenia (piłka często będzie lądować obok linii a to spowoduje ciągłe przerwy). Zanim zdecydujesz się na wprowadzenie rywalizacji poświęć kilka, kilkanaście minut przez 2-3 jednostki treningowe na opanowanie najprostszej wersji ćwiczenia.

FILM

Jak Ci się podoba takie rozwiązanie? Może masz inny sposób na dostosowanie tej zabawy do maluchów? Jeśli tak to daj znać w komentarzach. Jeśli nie to zachęcam do przetestowania przedstawionej przeze mnie wersji.