Konspekt dla młodzików (U12) – atakowanie

Konspekt dla młodzików (U12) – atakowanie
15 marca 2023 Jakub Śpiegowski

Poniżej znajdziesz konspekt dla młodzików (U12, młodzik młodszy), jest to jeden z treningów z 70 konspektów dla młodzików (U12).

Tematem zajęć było wykorzystanie przewagi liczebnej i rozegranie ataku szybkiego. Krótkie i dynamiczne akcje, w których jak najszybciej chcemy strzelić bramkę. Wykorzystać przewagę zanim przeciwnik dobrze się zorganizuje czy dobiegnie goniący obrońca.

Konspekt możesz pobrać w PDF, ale obecnie możesz go także dostać w wersji edytowalnej (word) w bardzo dobrym PAKIECIE zbiorów dla U11 i U12.

Pobierz konspekt, a jeśli chcesz poznać więcej szczegółów to pod konspektem znajdziesz moje podpowiedzi odnośnie organizacji i przebiegu zajęć.

POBIERZ KONSPEKT U12

Trening jest na tyle uniwersalny, że spokojnie przeprowadzisz go w grupie od 14 do 22 zawodników. Sprawdzi się zarówno na boisku (gra końcowa 9 x 9), jak i możesz zrobić go na hali (wtedy gra końcowa zmieni się na 5 x 5).

Część wstępna to spokojna adaptacja do wysiłku, rozgrzewka z piłkami i oznacznikami. Później bardzo proste zadanie z akcentem na szybkość. Druga część wstępna to już gra 2 x 1 + BR, którą oczywiście trzeba przeprowadzić na dwóch organizacjach (połowa zawodników na jednym polu, połowa na drugim). Ważne jest początkowe ustawienie zawodników (napastnik w polu gry, plecami do obrońcy) oraz dynamika wykonania tego zadania. Realizujemy zdobywanie przestrzeni i chcemy jak najszybciej strzelić bramkę.

Cześć główna to jedna z moich ulubionych gier, którą realizujemy w różnych konfiguracjach i liczebności. Tutaj mamy akurat 4 x 2 + goniący i bramkarz. Również akcję zaczynamy podaniem w przód do napastnika, ale co się wydarzy później to już inwencja i pomysły zawodników. Opcji jest wiele i warto obserwować wybory zawodników, by na bieżąco o nich rozmawiać. Później przechodzimy do gry końcowej 9 x 9 (lub na hali 5 x 5) i rozmawiamy z zawodnikami o akcjach nawiązujących do tematu głównego (zdobywanie przestrzeni, atak szybki, wykorzystanie przewagi).

Część końcowa to mała zabawa, gra w łapki, która dotyka także akcentu motorycznego, czyli szybkości. Pracujemy w formie rywalizacji nad czasem reakcji (składowa szybkości).

Jest to prosty, ale bardzo intensywny i efektywny trening. Młodzi zawodnicy naprawdę mocno pracują w takich grach z przewagą liczebną, gdzie chcemy szybko zdobyć bramkę i rusza fala za falą (akcja za akcją).

Jeśli masz pytania odnośnie samego konspektu to pisz śmiało w komentarzach, na pewno odpowiem.

Więcej takich konspektów znajdziesz w zbiorze 70 konspektów dla młodzików (U12) oraz w zbiorze 80 konspektów dla orlików (U11), które obecnie są dostępne w dużo tańszym PAKIECIE.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 + 3 =