Konspekt dla młodzików (U12) – bronienie – asekuracja i kompaktowość

Konspekt dla młodzików (U12) – bronienie – asekuracja i kompaktowość
30 marca 2022 Jakub Śpiegowski

Dzisiaj mam dla Ciebie konspekt, który przeprowadziłem z rocznikiem 2010 (młodzik młodszy, U12). Możesz zobaczyć jak pracuję z tą grupą wiekową. Tematem treningu jest bronienie oraz kompaktowość i asekuracja (fundamenty w bronieniu). Możesz pobrać konspekt w PDF klikając w poniższe zdjęcie. Pod konspektem znajdziesz też kilka słów ode mnie odnośnie przebiegu zajęć i organizacji treningu.

Konspekt ten jest częścią najnowszego zbioru konspektów dla młodzików (U12). Udostępniam w nim  moje konspekty, które ułożyłem i wykorzystałem w pracy ze swoją grupą. Konspekty te opierają się na grach, każdy trening składa się z 3 gier, a do tego dochodzi wstawka na rozgrzewkę i wstawka na zakończenie. Jeśli jesteś ciekaw jak pracuję z młodzikami i szukasz kolejnej dawki inspiracji to ten zbiór konspektów dla młodzików (U12) możesz zamówić w naszym SKLEPIE. Premiera nowego zbioru już jutro i właśnie tylko do jutra możesz zgarnąć GRATIS nagranie szkolenia on-line “Inteligentny i kreatywny zawodnik” o wartości 159 zł.

Pobierz konspekt i sprawdź dodatkowy opis w dalszej części tego wpisu.

POBIERZ KONSPEKT U12

Trening ten składa się z 3 gier, tak jak i każdy inny w moim zbiorze. Zawodników w wieku młodzika chcemy rozwijać pod każdym względem, liczy się nie tylko praca nóg i ciała, ale także praca głowy i ciągłe podejmowanie decyzji.

Część wstępna to krótka adaptacja do wysiłku w postaci podań w parach, a do tego wplatam ćwiczenia kształtujące/ogólnorozwojowe. Do tego dochodzi także pierwsza gra, która jest wprowadzeniem do głównej części i koncentruje się na asekuracji. Przypominam, że skupiamy się tutaj na bronieniu (zawodnicy czerwoni), a nie na atakowaniu (zawodnicy biali).

Część główna to po prostu dwie większe gry. Na początek fragment gry 6 x 6 + BR, w którym zostały wyznaczone 3 sektory (dwa boczne i środkowy), mają one ułatwić organizacje drużynie broniącej. Atakujący natomiast mają pełną dowolność w działaniach. Druga gra to już 9 x 9, ale nadal z podziałem na 3 sektory. Nie ma tutaj wymagań co do ich zajmowania, ale interwencje (coaching) trenera są ukierunkowane na zajmowanie tych najbliżej piłki (tak jak w opisie gier na konspekcie).

Część końcowa to po prostu krótka pogadanka o zasadach asekuracji i kompaktowości, omawiamy to co się wydarzyło na treningu.

Jeśli masz pytania odnośnie samego konspektu to pisz śmiało w komentarzach, na pewno odpowiem.

Tak właśnie pracuję z młodzikami. Jeśli podobają Ci się moje pomysły i mój plan na zajęcia to koniecznie zajrzyj do ZBIORU KONSPEKTÓW DLA MŁODZIKÓW U12. Pamiętaj, że TYLKO DO JUTRA kupując e-book otrzymasz GRATIS nagranie 3-godzinnego szkolenia!

1 komentarz

  1. DARIUSZ 2 lata temu

    Chcialbym podziękowac za zbiór konspektów plus dodatki. Wykorzystuje te materialy nie tylko w pracy z dziećmi ale również z seniorami. Pilka nożna to zabawa, a dzięki tym opracowaniom jest jeszcze lepsza. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 38 = 48