Konspekt dla młodzików (U14) – bronienie

Konspekt dla młodzików (U14) – bronienie
19 lipca 2023 Jakub Śpiegowski

Coś zupełnie nowego pojawiło się na PNDD – zbiór konspektów dla trampkarzy (U14). Pisząc “coś zupełnie nowego” mam na myśli fakt, że po raz pierwszy wchodzimy w piłkę 11-osobową. Wiadomo, że praca z dziećmi i pomoc trenerom dzieci to priorytet na PNDD, ale każdy z nas trenerów pracuje w różnych grupach i przyszedł także czas, żebym podzielił się z wami doświadczeniem również z grup młodzieżowych.

Wielu trenerów pytało o konspekty dla młodzieży w piłce 11-osobowej i teraz uzupełniamy nasz zbiór właśnie o takie treningi. Oczywiście jak zawsze wszystkie te treningi oraz gry i inne ćwiczenia przeprowadziłem w swojej grupie (trampkarz młodszy). Dlatego otrzymasz mega praktyczną publikację i sprawdzone środki treningowe.

Dzisiaj na blogu wrzucam jeden konspekt z tego zbioru. Znajdziesz ich tam 20 (5 mikrocykli po 4 treningi). Ten konspekt dotyczy gry w bronieniu, ale TUTAJ znajdziesz także jeszcze jeden konspekt z atakowania. Znajdziesz tam także więcej szczegółów odnośnie całego zbioru konspektów dla trampkarzy (U14). Dzięki temu możesz sprawdzić 2 z 20 treningów umieszczonych w najnowszym zbiorze.

Przechodząc już do samego treningu – jest to mikrocykl bronienia i temat kompaktowości oraz współpracy czwórki obrońców. Oczywiście temat przepracowany w formie gier, podczas których można “zamrażać” sytuację i rozmawiać z zawodnikami o odpowiednim poruszaniu się, współpracy, asekuracji, przesuwaniu i kompakcie.

Konspekt możesz pobrać poniżej.

POBIERZ KONSPEKT U14

Tak jak mówiłem trening oparty jest w zdecydowanej większości o gry. Robiłem tak w młodszych kategoriach wiekowych i robię tak w trampkarzach. Nie oznacza to, że nie ma innych form (bo czasem pojawia się forma ścisła, jakieś ćwiczenie, rywalizacja w formie zabawowej), ale jednak opieram szkolenie na grach. Temat główny i część główna treningu jest zawsze przepracowana w grach.

Dzięki temu w prosty sposób to nad czym pracujemy na treningu możemy przekładać na mecze. Środowisko treningu musi być realne i jak najbardziej zbliżone do warunków meczowych. Różne formy gier są tego gwarancją.

Trening ten jest przygotowany na 16-18 zawodników (tak jak każdy w zbiorze U14), ale można go bez problemu dostosować do innej liczebności.

Musisz też pamiętać, że środki treningowe to tylko jedna ze składowych dobrego treningu. Pracując już w starszych grupach, takich jak U14, dużo zależy od twojego “coachingu” i sposobu prowadzenia treningu. Dlatego każda gra ma dokładny opis zawierający także wskazówki i korekty (o czym rozmawiać i na co zwracać uwagę) oraz uwagi organizacyjne.

Podczas pracy nad obroną i kompaktowością zwracam uwagę na odległości między zawodnikami, zabezpieczenie sektora środkowego, doskok najbliższego broniącego do zawodnika z piłką oraz asekurację kolejnych zawodników. Rozmawiamy też o przesuwaniu całego zespołu i współpracy oraz komunikacji. Ten trening można powtórzyć kilka razy i za każdym razem dodawać kolejne szczegóły i detale dotyczący gry w bronieniu.

Konspekty, które przygotowałem będą dla Ciebie ogromną dawką inspiracji. Jeśli pracujesz w piłce 11-osobowej lub masz przed sobą właśnie przejście z młodzika do trampkarza (które jest trudnym przejściem z 9 x 9 na 11 x 11) to będzie dla Ciebie najlepsza inwestycja na najbliższe tygodnie (gotowe konspekty) i miesiące (pomysły, inspiracja, określenie drogi do dalszej pracy).

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie samego konspektu, który dziś tutaj wrzuciłem to pisz śmiało w komentarzach, chętnie odpowiem!

Więcej takich konspektów znajdziesz w zbiorze konspektów dla trampkarzy U14, który możesz zamówić TUTAJ – 5 mikrocykli, 20 treningów, masę pomysłów i inspiracji!

PS. Tylko do 20.07.2023 w przedsprzedaży mamy niższą cenę! 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 48 = 54