Zabawa “Burzenie wieży”

Zabawa “Burzenie wieży”
15 lipca 2014 Jakub Śpiegowski

Zabawa Burzenie WieżyZABAWA “BURZENIE WIEŻY”

Trener rozstawia na wyznaczonym polu pachołki. Dwóch lub trzech zawodników jest bez piłki, reszta natomiast z piłkami.

Zadaniem dzieci z piłkami jest prowadzić piłkę w wyznaczonym polu tak, by strącić jak najwięcej pachołków. Podkreślamy, że uderzyć piłkę stopą można dopiero w niewielkiej odległości od pachołka, aby dzieci nie kopały przez całe boisko. Możemy oczywiście określić sposób w jaki uderzamy piłkę, np. wewnętrzną częścią stopy. Dzieci bez piłek muszą jak najszybciej stawiać przewrócone pachołki.

Powtarzamy zadanie kilka razy i w każdej rundzie zmieniamy osoby odpowiedzialne za stawianie przewróconych pachołków. Stosować możemy dwie odmiany zakończenia zabawy. Pierwsza – gdy wszystkie pachołki zostaną przewrócone (“zobaczymy, której drużynie uda się przewrócić wszystkie pachołki”). Druga – po prostu po określonym czasie przerywamy i pytamy dzieci ile razy udało im się zbić pachołek.

Pamiętaj, by dostosować ilość pachołków oraz ilość osób bez piłek do liczebności grupy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pomiędzy rundami dołożyć czy odjąć pachołek lub osobę bez piłki stawiającą pachołki (“spróbujemy teraz trudniejszej/łatwiejszej wersji i zobaczymy czy Wam się uda”).

Spokojnie poradzą sobie z tą zabawą nawet najmłodsze dzieci. Może zabawa “burzenie wieży” nie raz pojawiła się już na Twoim treningu? Znasz jakieś ciekawe modyfikacje? Podziel się nimi i własnymi spostrzeżeniami. Zachęcam Cię, jeśli jeszcze tego nie robiłeś, do wprowadzenia tej zabawy do swojego treningu. Koniecznie daj znać jak poszło!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

8 + 2 =