Zabawa “Golf piłkarski”

Zabawa “Golf piłkarski”
17 stycznia 2019 Jakub Śpiegowski

Jak wygląda zakończenie twojego treningu z najmłodszymi dziećmi? Masz jakieś ulubione ćwiczenia / zabawy / zadania na zamknięcie zajęć? Pamiętaj, że dzieci nie powinny schodzić z boiska od razu po meczu. Tam musi pojawić się coś jeszcze. Jakiegoś rodzaju wyciszenie, uspokojenie, np. ćwiczenie oddechowe. Dlaczego warto to robić napiszę kiedyś w osobnym artykule, a dzisiaj chciałbym Ci przedstawić moją propozycję na zakończenie treningu – zabawa Golf Piłkarski!

Poza zabawami wyciszającymi, ćwiczeniami oddechowymi, pogadankami można też na koniec treningu wpleść zadanie o niskiej intensywności na czucie piłki i to może być właśnie zabawa Golf Piłkarski.

Takie ilustracje możesz wykonać w Unicoach Creator lub w Unicoach.

Organizacja

  • Każde dziecko ma piłkę.
  • Wszyscy stoją przed wyznaczoną przez trenera linią.
  • Trener ustawia w narożniku boiska kwadrat ze stożków, około 4 x 4 metry (“dołek”).

Przebieg

  • Na sygnał trenera dzieci uderzają piłki tak, by znalazły się one w wyznaczonym kwadracie.
  • Wszystkie dzieci robią to jednocześnie, a po uderzeniu zostają na swoich miejscach.
  • Każde trafienie do “dołka” to jeden punkt. Trener liczy, ile punktów udało się zdobyć całej drużynie.
  • Następnie dzieci zabierają swoje piłki i ustawiają się ponownie przed wyznaczoną linią.
  • Zadanie powtarzamy przynajmniej 2-3 razy.

Wskazówki i uwagi

  • Wielkość “dołka” i jego odległość od zawodników należy dostosować do wieku i możliwości dzieci. Im młodsze dzieci, tym większy “dołek” i mniejsza odległość.
  • Trener może określić sposób, w jaki dzieci uderzają piłkę.

Golf piłkarski

Jak już wspomniałem jest to zabawa o niskiej intensywności na zakończenie treningu. Tutaj już nie chodzi o ilość kontaktów z piłką, czy wysokie tempo. To jest wyciszenie, praktycznie na stojąco, ale jednak dokładamy czucie piłki!

Bardzo prosta zabawa, którą organizuje się w kilka sekund, a prowadzi jakieś 2 minuty, czyli idealnie na zamknięcie treningu.

Takie zadania powinny zawsze pojawiać się zaraz po meczu i tuż przed drużynowym “rytuałem pożegnalnym”. Dzieci powinny się wyciszyć, uspokoić nie tylko swoje organizmy, ale także emocje. Nie podkręcam tutaj rywalizacji między zawodnikami, nie zbierają punktów dla siebie, tylko robią to dla drużyny (wszyscy jednocześnie bez podziału).

PS. A jak wygląda Twoje zakończenie treningu? Masz jakieś ulubione ćwiczenia czy zabawy? Jeśli tak to proszę podziel się nimi w komentarzu pod tym wpisem. Sprawdzimy kilka rozwiązań!

książka zabawy piłkarskie

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 15 = 19