Zapytaj Trenera PNDD 014 – Co zrobić gdy dziecko ma kryzys na treningu?

Zapytaj Trenera PNDD 014 – Co zrobić gdy dziecko ma kryzys na treningu?
9 grudnia 2020 Jakub Śpiegowski

Kolejny, 14-ty już odcinek z serii #ZapytajTreneraPNDD. Dzisiejsze odpowiadam na pytanie, które słyszę zdecydowanie najczęściej – co zrobić gdy dziecko ma kryzys na treningu?

Mówiąc “kryzys” mam na myśli płacz, nerwy, kłótnie i różne inne problematyczne sytuacje.

Na naszym stacjonarnym szkoleniu bardzo dużo o tym rozmawiamy, bo praca z maluchami jest gęsto usłana takimi sytuacjami. Jest to praktycznie codzienność i trzeba sobie z tym radzić.

Wiadomo, że każde dziecko jest inne i trzeba podejść indywidualnie do sprawy, ale dzisiaj dzielę się trzema uniwersalnymi poradami, które sprawdzają się praktycznie w każdym przypadku.

SKLEP TRENERA - NASZE PUBLIKACJE

Zapraszam do obejrzenia #ZapytajTreneraPNDD 014 – Co zrobić gdy dziecko ma kryzys na treningu? Posłuchaj jak ja podchodzę do trudnych sytuacji i jak sobie z nimi radzę.

Empatia, spokój i odwrócenie uwagi poprzez uśmiech. Te 3 rzeczy sprawdzają się zawsze. Trzeba oczywiście odpowiednio działać i wybrać właściwy sposób adekwatny do sytuacji, ale stosując się do tych rad na pewno sobie poradzisz w pracy z najmłodszymi!

Masz może jakieś swoje ulubione sposoby na rozwiązanie takich trudnych sytuacji? Co robisz gdy dziecko płacze, denerwuje się, kłóci? Podziel się swoimi metodami w komentarzu pod wpisem.

Jeśli dopiero trafiłeś na cykl #ZapytajTreneraPND to poprzednie odcinki możesz obejrzeć tutaj:

Jeśli masz jakieś pytania, na które mógłbym odpowiedzieć w ramach cyklu #ZapytajTreneraPNDD to zadaj je w komentarzach lub pisz na maila: jakub@pilkanoznadladzieci.pl.

Zapraszam też do subskrybowania naszego konta na YouTube, wtedy nic cię nie ominie – YouTube PNDD.pl.

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

− 4 = 4