Zabawa “Prowadzenie zadaniowe”

Zabawa “Prowadzenie zadaniowe”
20 maja 2014 Jakub Śpiegowski

[column size=one_half position=first ]Zabawa “Prowadzenie zadaniowe”

Kolejna prosta i wesoła zabawa na prowadzenie piłki dla najmłodszych. Jest to odmiana zabawy “prowadzenie anatomiczne” zasady są praktycznie identyczne, ale na sygnał trenera, zamiast zatrzymywać piłkę częścią ciała, dzieci wykonują wskazane przez trenera zadanie. Proste ćwiczenia, zadania grupowe, dobre na rozgrzewkę lub wesoły przerywnik treningu.[/column]

[column size=one_half position=last ]

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

[/column]

Każde dziecko ma piłkę i prowadzi ją w dowolny lub wskazany przez trenera sposób na wyznaczonym polu. Na sygnał trenera “stop + zadanie” zatrzymują piłkę i wykonują wskazane ćwiczenie. Najprostszy przykład to “stop – 3 półprzysiady”, czyli zawodnicy zatrzymują piłkę i robią 3 przysiady. Gdy wszyscy wykonają zadanie prowadzimy piłkę dalej. Mogą to być najprostsze ćwiczenia typu pół/przysiady, przeskoki nad piłką, pompki, pajacyki, obroty.

Same jednak ćwiczenia, byłby dla dzieci zbyt nudne! Dlatego podczas tej zabawy przeplatam ćwiczenia ruchowe z innymi zadaniami, bardziej złożonymi. Może to być na przykład “witamy się z 3 kolegami i wracamy do swojej piłki” czy “przybijamy piątki z wszystkimi kolegami”, przydatne szczególnie przy nowo tworzących się grupach w celach integracyjnych. Ponownie masz tutaj niezliczoną ilość opcji i urozmaiceń tej zabawy.

Prowadzę treningi z najmłodszymi na salach gimnastycznych, w związku z tym przychodzą mi do głowy też pomysły pokroju “dotknij wszystkich 4 słupków bramek na sali” czy “dotknij linii białej i czerwonej” itp. Wymyślaj zabawne i ciekawe zadania, by dzieciaki miały dużo radości z tej zabawy.

Zobacz także: Dżungla oraz Numerowanka.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

36 + = 38