Zabawa “Zaczarowane bramki”

Zabawa “Zaczarowane bramki”
20 marca 2014 Jakub Śpiegowski

[column size=one_half position=first ]Zabawa “Zaczarowane bramki”

Prosta i ciekawa zabawa doskonaląca prowadzenie piłki, zmiany kierunków i uderzenia. Poza tym daje szanse dzieciom wykazać się poprzez zbieranie punktów. Wyznaczając odpowiednie sposoby “odczarowania” możemy doskonalić zagrania różnymi częściami stopy oraz dostarczyć dzieciom wiele zabawy.[/column]

[column size=one_half position=last ]

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

[/column]

Przed rozpoczęciem zabawy trener rozstawia na polu zabawy niewielkie bramki o szerokości ok. 1,5 metra. Rozstawiamy przynajmniej jedną bramkę na każdego zawodnika, można dodać 3-4 bramki więcej, by w młodszych grupach dać dzieciom troszkę więcej swobody w poruszaniu się.

Zadaniem dzieci jest prowadzić piłkę od bramki do bramki i uderzać piłkę między słupki, tak by zdobyć jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Właściwe to “odczarować” jak najwięcej bramek! Aby to zrobić muszą uderzyć piłkę we wskazany przez trenera sposób. Podkreślamy najważniejsze aspekty zabawy, czyli: prowadzimy piłkę blisko nogi, jak najszybciej pokonujemy dystans od bramki do bramki, strzelamy delikatnie przez bramkę, by piłka nie uciekała. Dzieci dzięki temu mają szansę zdobyć więcej punktów.

Jak “odczarować” bramkę? Trener wyznacza za każdym razem inny sposób zdobywania punktów. Na początek może to być dowolny sposób, by dzieci zrozumiały dobrze zasady zabawy. Potem powoli utrudniamy zadanie. Kolejne rundy to uderzenia różnymi częściami stopy, na początek wewnętrzną czy zewnętrzną częścią stopy, można dojść nawet do pięty. Następnie możemy stosować ciekawsze sposoby “odczarowania” bramki: ściśnięcie piłki i przeskoczenie nad bramką, przerzucenie piłki nad bramką czubkiem buta, uderzenie tylko lewą nogą. Na zakończenie warto zostawić jakiś zabawniejszy sposób. Ja polecam zatrzymanie piłki tuż przed bramką i na czworaka strzelenie głową. Może to być także położenie piłki na brzuchu i przejście “raczkiem” przez bramkę.

Możliwości jest wiele, dzięki czemu poza doskonaleniem prowadzenia i zwrotów z piłką możesz także doskonalić kilka innych elementów w zależności od sposobu “odczarowania”, uderzenia piłki, zwody. Można także zastosować ogólnorozwojowe zadania pokonywania bramek na rozgrzewkę. Tylko wyobraźnia trenera jest tutaj ograniczeniem.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.pilkanoznadladzieci.pl/wp-content/uploads/2014/03/Zabawa-Zaczarowane-bramki.pdf”]POBIERZ PDF[/button]

 

Zobacz także: Prowadzenie anatomiczne oraz Kto przebije więcej piłek.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

− 1 = 6