5 ciekawych rozmów o piłce nożnej dzieci

5 ciekawych rozmów o piłce nożnej dzieci
22 lipca 2020 Jakub Śpiegowski

Dzisiaj przygotowałem wpis troszkę inny niż zawsze.  Chciałbym Ci pokazać 5 ciekawych rozmów na temat piłki nożnej dzieci.

Materiały te przygotowali inni trenerzy, inne serwisy, ale we wszystkich brałem udział. Podczas pandemii zostałem zaproszony do kilku ciekawych akcji i inicjatyw, ostatnio rozmawiałem też z Arturem z Wszyscy jesteśmy trenerami. Zebrało się tego trochę i być może nie wszystko widziałeś.

Warto zajrzeć, bo poruszaliśmy wiele ciekawych tematów. Część z nich regularnie poruszam na PNDD, ale część jest zupełnie nowa. Przepytywali mnie inni trenerzy, rozmawiałem z innymi osobami, to zawsze oznacza różne punkty widzenia i przemyślenia. I to jest właśnie najlepsze, takie materiały są chyba najcenniejsze.

Więcej szczegółów poniżej przy każdej z rozmów. Zerknij o czym rozmawiam, z kim rozmawiam i wybierz to co interesuje Cię najbardziej.

Miłego oglądania i słuchania!

#1 – Rozgrywki piłki dziecięcej w ligach europejskich, a realia polskie – EmSport

Jeden z wielu webinarów zorganizowanych przez EmSport. Mówiłem w nim o rozgrywkach w Belgii, Hiszpanii, Niemczech i w Polsce. Różne szkoły, różne metody, różne rozgrywki. Porównanie, analiza i szukanie najlepszych rozwiązań. Mówię też sporo o projekcie Pierwsza Piłka (rozgrywki najmłodszych w ZZPN).

Link: https://youtu.be/Yhqn8fFhsH0

#2 – Komunikacja z dziećmi, rodzicami, w klubie oraz wpływ pandemii na ten obszar – Komplex Football Training

Rozmowa z Bartoszem Stachelskim, która kręci się przede wszystkim wokół komunikacji i relacji z zawodnikami, rodzicami, trenerami. Poruszyliśmy wiele ciekawych wątków. Spora część rozmowy dotyczy trudnego okresu pandemii i jej wpływu na treningi. Rozmawiamy też trochę o social media i tym jak mogą wpłynąć na rozwój zawodników.

Rozmowa Komplex Football Training

Link: https://www.facebook.com/watch/?v=1175387076186760

#3 – Jak Uczyć Futbolu 079 współpraca i zebrania z rodzicami – Ekstra Trener

Odcinek podcastu Jak Uczyć Futbolu, w którym rozmawiam z Przemysławem Mamczakiem o współpracy z rodzicami. Jak budować relacje i współpracować, jak zrobić pierwsze dobre wrażenie, największe błędy przy współpracy, KOR, zebranie z rodzicami. Wszystko bardzo szczegółowo omówione.

JUF 079

Link: https://ekstratrener.pl/2020/04/17/podcast-jak-uczyc-futbolu-079-wspolpraca-i-zebrania-z-rodzicami-rozmowa-z-jakubem-spiegowskim/

#4 – Jak Uczyć Futbolu 086 jak pracować ze skrzatami – Ekstra Trener

Kolejny odcinek podcastu Jak Uczyć Futbolu, tym razem Przemek przepytywał kilku trenerów, a ja byłem jednym z nich. Rozmawialiśmy o tym jak pracować ze skrzatami. 5 trenerów, różne punkty widzenia, wiele zbieżnych poglądów, ciekawe wnioski i podstawy do pracy ze skrzatami.

JUF 086

Link: https://ekstratrener.pl/2020/06/05/podcast-jak-uczyc-futbolu-086-trening-skrzatow-jak-pracowac-z-ta-kategoria-wiekowa/

#5 – U Trenera 4 Psychopedagogika w polskim szkoleniu – Wszyscy jesteśmy trenerami

Rozmowa z Arturem Koluchem o pedagogice i psychologi w odniesieniu do pracy z najmłodszymi piłkarzami. Poruszyliśmy wiele ciekawych i ważnych wątków, małych rzeczy, które tworzą bardzo ważną całość. Rozmowa, która sprawiła mi bardzo dużo przyjemności. Nie rozmawialiśmy typowo o treningu piłkarskim, a bardziej o aspektach mentalnych i wychowawczych.

Link: https://youtu.be/r5wjQTD2qjc

#BONUS – Kanał PNDD na YouTube i Podcast Piłkarskie Początki – Piłka Nożna Dla Dzieci

Jeśli podoba Ci się taka forma nauki – materiały w formie wideo i audio – to zapraszam na mój kanał PNDD.TV i podcast Piłkarskie Początki. Znajdziesz tam dużo filmów i nagrań. Polecam zajrzeć na vlogi, bo pokazuję moją pracę od kuchni. Przygotowania, treningi, rozważania, praca w biurze, rozwój pod kątem piłki nożnej. Wiele tego czego nie widać na co dzień, a co bardzo może się przydać w pracy trenera. Jest krótka przerwa po pandemii, ale od sierpnia wracam do cotygodniowej formy!

pndd tv

Link (YouTube): https://www.youtube.com/channel/UC5_xBrz38EgYfvcjoULLhJg

Link (Podcast): https://anchor.fm/pndd

Możesz też zajrzeć do naszego sklepu PNDD. Znajdziesz tam wiele wartościowych materiałów. Są też kursy online (wideo, cała platforma), a poza nimi środki treningowe, konspekty, materiały merytoryczne. Wszystko dla trenera dzieci.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

− 1 = 7