Ciekawe strony dla trenerów piłki nożnej

Ciekawe strony dla trenerów piłki nożnej
22 lutego 2017 Jakub Śpiegowski

Ostatnio powstaje sporo nowych i ciekawych miejsc w sieci skierowanych do trenerów piłki nożnej. Można powiedzieć, że wyrastają jak grzyby po deszczu… i bardzo dobrze! Cieszymy się niezmiernie, że coraz więcej trenerów chce dzielić się swoją wiedzą i zakłada nowe strony, blogi, fanpage’e. Trzymamy kciuki za wszystkie nowe inicjatywy!

Ten wpis będzie zestawieniem właśnie takich stron! Czyli zarówno nowych, jak i tych już jakiś czas działających miejsc w sieci dla trenerów piłki nożnej. Możesz część z nich już znać, chociażby dla tego, że mają kilka tysięcy like’ów i trudno je przeoczyć. Mam jednak nadzieję, że znajdziesz też kilka nowych, o których jeszcze nie słyszałeś/aś.

Aby już nie przedłużać zapraszam Cię do przeglądu stron.

SĄ Z NAMI NIE OD DZIŚ!

logo wojciech makowskiWojciech Makowski – trener piłki nożnej 

Wojtek prowadzi swoją stronę od września 2013. Obecnie jest trenerem grup młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Na jego stronie znajdziesz ponad 300 wpisów! Swego czasu byłem w ciężkim szoku, bo wrzucał nowy wpis praktycznie codziennie. Niestety w 2017 obniżył aktywność, ale nadal znajdziesz tam pełno wartościowej wiedzy!

WWW: http://www.wojciechmakowski.pl
FB: https://www.facebook.com/WojciechMakowskiPL/

Piłkarski Trening

Jeśli dobrze się przekopałem przez oś czasu na fanpage’u to strona działa od listopada 2014. Ostatnio przeszli nawet lifting wizualny. Znajdziesz tam przede wszystkim wiele środków treningowych, często w atrakcyjnej formie animacji. Krótkie wideo, które przedstawia przebieg gry czy ćwiczenia. Poza tym sporo ciekawych wpisów o piłce, nie tylko dziecięcej i młodzieżowej.

FB: https://www.facebook.com/PilkarskiTrening/

logoTrening-piłkarski.pl

Ten blog piłkarski ruszył w październiku 2014 roku. Autorami są Krzysztof Laskowski, Robert Leśniak i Tomasz Zawada. Jak sami piszą “Naszą ideą jest dzielić się własną pasją do footballu i zmieniać postrzeganie treningu piłkarskiego na pełniejsze, bardziej kompleksowe.”. Na stronie pojawiają się 1-4 wpisy w miesiącu, ale za to fanpage żyje intensywnie. Większość informacji dotyczy starszych grup, nawet seniorów, ale znajdzie się także coś o dzieciach.

WWW: http://trening-pilkarski.pl
FB: https://www.facebook.com/trening.pilkarski.blog/

logo panfilŁukasz Panfil – edukacja dla sportu

Sam profil Łukasz Panfil – edukacja dla sportu jest nowy, powstał w styczniu 2017 roku. Trafia jednak do działu starych wyjadaczy ponieważ nie jest to pierwszy projekt dr Łukasza Panfila. Na pewno kojarzycie go z takich projektów jak “Up Your Level” czy “Młody zawodnik bez tajemnic”. Autor książki “Sportowy wojownik” i wykładowca na wydziale sportu WSZiC. Zdecydowanie warte uwagi są webinary, które autor organizuje co środę!

WWW: http://sportowywojownik.pl
FB: https://www.facebook.com/edukacjadlasportu/

Trening Decyzji Bramkarza

Zdecydowanie “najstarsza” strona w tym zestawieniu. Powstała w kwietniu 2003 roku, czyli 14 lat temu! Prowadzi ją trener bramkarzy Daniel Pawłowski. Jak sama nazwa wskazuje jest poświęcona treningowi bramkarskiemu. Dlatego mało tutaj informacji dotyczących dzieci, ale zawsze warto śledzić profesjonalistów i wpisy, w których dzielą się swoją wiedzą.

WWW: http://tdb.com.pl
FB: https://www.facebook.com/tdbcompl/

logo trening piłkarzaTrening Piłkarza

Strona i fanpage prowadzony od roku, czyli stycznia 2016. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji związanych przede wszystkim z treningiem motorycznym (co zresztą sugerują napisy w zdjęciu profilowym). Większość wpisów dotyczy starszych zawodników, ale można znaleźć także wartościowe rzeczy dotyczące dzieci.

WWW: http://treningpilkarzablog.blogspot.com
FB: https://www.facebook.com/TreningPilkarzaBlog/

logo dzielę się wiedząDzielęSięWiedzą Tomasz Byszko

Działa od 2015 roku i jak możesz przeczytać na stronie głównej #DzielęSięWidzą to projekt mający na celu gromadzenie nowinek, ciekawostek oraz materiałów związanych z innowacyjnymi metodami szkoleniowymi. Stronę prowadzi trener Tomasz Byszko, który pracuje w Lechii Gdańsk (II trener U11), Football Pro Academy (koordynator i trener U8) oraz jest asystentem w kadrze Pomorskiego-ZPN (U15). Dużo wartościowej wiedzy!

WWW: http://tomaszbyszko.pl
FB: https://www.facebook.com/DzieleSieWiedza/

logo grupa trenerów furboluGrupa Trenerów Futbolu

Jest to projekt powiązany z Deductor’em, za który odpowiadają  trenerzy Tomek i Łukasz Włodarek oraz trener Dawid Szwarga. Mogłeś już widzieć ich wideo z serii #TaktykaPrzyKawie oraz #IstotaDetali. Jest to naprawdę najwyższa półka! Warto śledzić, bo rozwijają się ekspresowo, tworzą wiele nowych projektów i dzielą się bardzo wartościową wiedzą!

WWW: http://www.grupatf.pl
FB: https://www.facebook.com/GTFpl/

NOWE INICJATYWY!

Szachimat.com

Bardzo ciekawie zapowiadająca się strona, której autorem jest trener Radosław Bella. Ruszyła dosłownie przed chwilą, bo w styczniu 2017, ale jest naprawdę konkretna! Wpisy podzielone są na 4 kategorie: taktyka – teoria, dzieci i młodzież, analiza okiem nie analityka, e-booki i prezentacje. Zdecydowanie warto śledzić!

WWW: http://www.szachimat.com
FB: https://www.facebook.com/pg/Szachimat-blog-trenerski-1695204907437473/

logo tata piłkarzaTata piłkarza

Kolejny blog, który powstał w styczniu 2017 roku. Nie jest jednak dziełem trenera, a RODZICA małego piłkarza! Bardzo ciekawe miejsce zarówno dla rodziców jak i trenerów pracujących z dziećmi. Warto spojrzeć na naszą pracę z innej perspektywy. Zobaczyć co docenia rodzic, mały piłkarz i jak widzą naszą pracę!

WWW: http://www.tatapilkarza.pl
FB: https://www.facebook.com/tatapilkarza/

logo ekstra trenerEkstraTrener

Kolejny “świeży” projekt, ciut starszy od poprzedników, bo pojawił się w grudniu 2016. Jest blog, dopiero kilka wpisów, ale cały czas pojawiają się nowe. Fanpage aktywny i znajdziesz tam wiele ciekawych informacji, nawet z ostatnich szkoleń i konferencji. Warto obserwować, bo zapowiada się ciekawe nowe miejsce dla trenerów.

WWW: http://ekstratrener.pl
FB: https://www.facebook.com/EkstraTrener/

logo family football 2Family Football

Był tata piłkarza, jest i mama piłkarza! Blog powstał w październiku 2016. Autorka pisze o rzeczach związanych z treningiem swojego syna i w zakładce “o mnie” możesz przeczytać: “Wszystko to, co Ty przeżywasz jako Rodzic Piłkarza, ja też przeżyłam. Wiem, jak Cię wesprzeć w Twoich wątpliwościach. I Ty będziesz wiedział, jak wesprzeć swojego Młodego Piłkarza”. Uwaga blog to nie wszystko! Pani Magda oferuje warsztaty i treningi 1 na 1 dotyczące rozwoju młodego piłkarza. Śledzimy!

WWW: http://familyfootball.pl
FB: https://www.facebook.com/FamilyFootballFamilyFootball/

logo klinika futboluKlinika Futbolu – Blog Trenerski

Profil powstał w październiku 2016, więc jest to kolejny “młody” projekt. Jeśli dobrze dojrzałem to fanpage prowadzi trener Mateusz Łajczak, który jest autorem książki “Percepcja i decyzyjność w piłce nożnej. Atlas środków treningowych”. Dużo środków treningowych i materiałów do ściągnięcia. Warto dodać do obserwowanych miejsc!

FB: https://www.facebook.com/klinika.futbolu/

Imagineer – trening piłkarski

Imagineer ruszył w październiku 2016 roku. Jest to blog trenerski z materiałami dla trenerów, zawodników i rodziców. Autor szuka wartościowych informacji i dzieli się nimi na swoim fanpage’u. Sporo ciekawych filmików, artykułów i wywiadów w jednym miejscu! Zobaczymy “co z tego wyrośnie”!

FB: https://www.facebook.com/Imagineer-trening-pi%C5%82karski-218658671881303/

Moja Piłka

Blog założył w listopadzie 2016 roku trener Marcin Wołoszczak. Na stronie znajdziecie ciekawe przemyślenia autora na temat szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. Często przewija się tam też temat skautingu. Poza tym możesz znaleźć wpisy “około trenerskie”, np. dotyczące powtórek wideo czy meczy charytatywnych. Ciekawe miejsce pokazujące piłkę nożną i trening mocno z perspektywy autora.

WWW: http://mojapilka.pl
FB: https://www.facebook.com/mojapilka/

logo z myślą o piłceZ myślą o piłce

Bardzo “świeże” miejsce! Blog powstał zaledwie 3 tygodnie temu, pod koniec stycznia 2017 roku. Na stronie znajdziesz dopiero 5 wpisów, ale są naprawdę warte uwagi! Autor (obecnie trener seniorek i juniorek w APLG) porusza ciekawe i istotne tematy tworząc dosyć obszerne wpisy (stara się wyczerpać temat). Wydaje mi się, że będzie to bardzo ciekawe miejsce na mapie “trenerskich blogów”.

WWW: https://zmyslaopilce.wordpress.com
FB: https://www.facebook.com/zmyslaopilce/

Jeśli cokolwiek pomyliłem to proszę autorów stron o info na maila – jakub@pilkanoznadladzieci.pl – od razu poprawie. Oczywiście to na pewno nie wszystkie miejsca warte uwagi. To miejsca, które kiedyś przypadkiem lub nie wpadły na moją facebook’ową ścianę. Warto cały czas szukać!

Znasz stronę, której nie ma w tym zestawieniu? A może sam jesteś autorem strony/bloga/fanpage skierowanego do trenerów piłki nożnej? Pisz na maila – jakub@pilkanoznadladzieci.pl lub w komentarzach pod wpisem. Chętnie odwiedzimy, sprawdzimy i przekażemy linki w kolejnym wpisie!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

63 + = 66