Gra – 1 na 1 z bramkarzami

Gra – 1 na 1 z bramkarzami
11 lipca 2016 PNDD

Dziś kolejna mała gra, w czerwcu pokazywaliśmy 1 na 1 strzał ze strefy. Przy najmłodszych piłkarzach takie gry to obowiązkowy element treningu. Gra, którą chcę Ci pokazać – 1 na 1 z bramkarzami – to teoretycznie 2 na 2, jednak w praktyce dwójka graczy jest bramkarzami i kładziemy nacisk na grę 1 na 1 zawodników z pola. Pracujemy w tej grze nad dryblingiem, strzałami oraz wyjściem na pozycję przy wprowadzaniu piłki (dlatego mamy bramkarzy).

Ilustracja - gra 1 na 1 strzał ze strefy

ORGANIZACJA

Ustaw kilka równoległych boisk do gry. Bramki muszą być dosyć szerokie, około 3-4 metry, ponieważ gramy z bramkarzami. Na każdym boisku ustaw 4 zawodników i 1 piłkę. Gramy 2 na 2 – jeden zawodnik jest bramkarzem, drugi gra w polu.

PRZEBIEG

Tak naprawdę dzieci grają tutaj przede wszystkim 1 na 1. Bramkarze stoją na swoich bramkach i mają za zadanie bronić strzały oraz wprowadzać piłkę do swojego kolegi z drużyny. Mogą to zrobić tylko ręką po ziemi. Gdy piłka dotrze do zawodnika z pola jego zadaniem jest ograć przeciwnika i zdobyć bramkę. Nie może podawać w tył do bramkarza. Po minucie gry zawodnik z pola wchodzi na bramkę, a bramkarz do gry w pole. Wykonujemy przynajmniej kilka zmian, tak by każdy zagrał 4-5 razy w polu.

WSKAZÓWKI/UWAGI

Przede wszystkich pamiętaj, aby bramki były duże, około 3-4 metry szerokości. Gramy z bramkarzami, ale w najmłodszych chcemy, by gra przynosiła wiele radości, w związku z tym musi padać bardzo dużo goli! Bramkarze występują w tej grze z 2 powodów. Po pierwsze ćwiczymy strzały, więc osoba bramkarza jest tutaj niezbędna. Po drugie pracujemy nad wyjściem na pozycję, pokazaniem się do podania, więc rolą zawodnika z pola jest urwać się obrońcy, a bramkarza podać dokładnie piłkę po ziemi do swojego kolegi. Zachęcam gorąco do pracy w tej grze również nad komunikacją! Gdy zawodnik urwie się obrońcy i będzie chciał podania musi krzyknąć “jestem” lub “graj”, wtedy bramkarz ma komfort podania i może zagrać dokładnie. Poza tym oczywiście kładziemy nacisk na grę jeden na jeden i drybling, czyli wszystko to, co dzieje się między powyższymi – wyjściem na pozycję i strzałem!

Prosta i bardzo rozwijająca mała gra 2 na 2, a w praktyce bardziej 1 na 1 + bramkarze. Jak zawsze zachęcamy do dzielenia się swoimi propozycjami małych gier (1 na 1, 2 na 2 i 3 na 3) dla najmłodszych. Piszcie w komentarzach lub na maila: jakbu@pilkanoznadladzieci.pl

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

88 − 78 =