Gra 1 x 1 z obiegnięciem bramek

Gra 1 x 1 z obiegnięciem bramek
19 lipca 2017 Jakub Śpiegowski

Gra 1 x 1 z obiegnięciem bramek – bardzo prosty sposób na doskonalenie dryblingu i kształtowanie szybkości. Możesz pracować także nad poprawną postawą obrońcy. Gra jest prosta, więc nawet skrzaty spokojnie dadzą radę wykonać to zadanie. Oczywiście im starsze dzieci tym na więcej elementów i szczegółów powinieneś zwracać uwagę. Jest to bardzo dynamiczna gra, z krótkimi przerwami.

Takie ilustracje możesz wykonać w Unicoach Creator lub w Unicoach.

ORGANIZACJA

Wyznacz niewielkie boisko z dwiema małymi bramkami. Wielkość pola zależy od wieku i umiejętności ćwiczących. Trener ustawia się przy linii bocznej i ma przygotowanych kilka piłek. Dzieci ustawione są w dwóch rzędach po obu stronach trenera.

PRZEBIEG

Pierwsze osoby ruszają na sygnał trenera i obiegają swoje bramki. Trener podaje piłkę do zawodnika, który szybciej wykonał to zadanie i rozpoczyna się gra 1 x 1. Celem zawodnika przy piłce jest jak najszybsze zdobycie bramki. Jeśli obrońcy uda się odebrać piłkę to także musi zdobyć bramkę. Zawodnik, który strzeli gola zdobywa 1 punkt.

Gra zostaje przerwana po golu (dzieci zabierają piłkę i wracają na koniec rzędów) i rusza następna para. Jeśli żaden zawodnik nie może strzelić bramki i akcja trwa zbyt długo to trener odlicza na głos 5 sekund i przerywa grę.

Kto zdobędzie najwięcej punktów?

MODYFIKACJE:

  • Zawodnicy ruszają na sygnał i dotykają poprzeczek (krótszy odcinek biegu).
  • Zawodnicy wykonują wskazane ćwiczenia i dopiero obiegają bramki (trener mówi np. „przysiad, wyskok, obrót, START!”).
  • Zawodnicy grają w „papier, kamień, nożyce” i dopiero obiegają bramki (można zdobyć 2 punkty w jednej akcji – za wygranie pojedynku w “papier, kamień, nożyce” i za zdobytego gola).

WSKAZÓWKI/UWAGI

Przede wszystkim zwróć uwagę na ilość dzieci, które muszą czekać w kolejce. Jeśli prowadzisz trening z asystentem i możesz zrobić maksymalnie 4 osobowe kolejki (8 zawodników u Ciebie i 8 u asystenta) to wszystko jest OK. Jednak jeśli jesteś sam i musiałbyś ustawić 7-8 osobowe kolejki to lepiej zdecydować się na inną formę gry. Szkoda czasu na stanie w kolejce i oczekiwanie na grę, która zazwyczaj trwa kilkanaście sekund.

Gra 1 x 1 z obiegnięciem bramek jest bardzo prosta. Mimo to możesz stawiać wysokie wymagania i rozwijać wiele elementów piłkarskiego rzemiosła. Zwracaj uwagę na przyjęcie kierunkowe, po podaniu od trenera piłka nie może stanąć w miejscu. Następnie zawodnik musi jak najszybciej strzelić bramkę. Nie powinien się zatrzymywać, tylko na pełnej szybkości minąć przeciwnika. Zwróć także uwagę na poprawną postawę obrońcy (np. praca nisko na ugiętych nogach).

Oczywiście jeśli prowadzisz trening z maluchami to możesz jeszcze pominąć powyższe detale. Skup się na dobrym przyjęciu piłki i dryblingu bez zatrzymywania, a w zależności od umiejętności grupy wprowadzaj kolejne szczegóły. Gra ma rozwijać i przy okazji sprawiać przyjemność!

Więcej takich prostych (i także tych trudniejszych) gier wraz z modyfikacjami znajdziesz w naszym nowym e-booku “44 małe gry dla skrzatów, żaków i orlików”. Możesz zobaczyć jakie bonusy przygotowaliśmy dla Ciebie w przedsprzedaży TUTAJ. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie gry to napisz je w komentarzach pod tym wpisem.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

+ 60 = 61