Gra – 2 na 1 z bramkarzem na 3 bramki

Gra – 2 na 1 z bramkarzem na 3 bramki
26 lipca 2016 PNDD

Niedawno mogliście zobaczyć u nas grę 1 na 1 z bramkarzami oraz grę 1 na 1 strzał ze strefy. Dzisiaj chciałbym Ci pokazać grę w przewadze – gra 2 na 1 z bramkarzem na 3 bramki, którą stosuję nawet w grupie U-7. Stopniowanie trudności na treningu dzieci to codzienność, w związku z tym warto urozmaicać także małe gry o dodatkowe, proste zadania do wykonania przez małych piłkarzy. Pracujemy w tej grze nad dryblingiem, przyjęciem i podaniem piłki, strzałami oraz współpracą dwóch zawodników grających w przewadze.

ORGANIZACJA

Dzieci dobierają się w pary. Ustaw pierwszą parę w roli bramkarza i obrońcy. Reszta osób wciela się w role napastników, ustawiając się naprzeciwko przy dwóch pachołkach (jak na ilustracji). Dodatkowo ustaw 2 małe bramki na liniach autowych. Obrońca posiada piłkę  będąc w polu karnym.

PRZEBIEG

Grę rozpoczyna obrońca z pola karnego wykonując podanie do jednego z napastników.  W tym momencie zadaniem napastników jest zdobycie bramki, będąc w przewadze liczebnej. Za udaną próbę zespół atakujący zdobywa  1 punkt. Natomiast zadaniem obrońcy, jest próba odbioru piłki i strzał do jednej z dwóch małych bramek ustawionych na liniach bocznych.  Jeśli to się uda drużyna broniąca otrzymuje 2 punkty. Zmiana obrońców następuje, gdy wszyscy napastnicy wykonają po 1-2 akcje (w zależności od ilości dzieci).

WSKAZÓWKI/UWAGI

Pamiętaj, by zorganizować zadanie płynnie. Ogranicz kolejkę do 3-4 osób tak, by dzieci mogły grać praktycznie bez czekania. Jeśli bramkarz złapie piłkę z gry, może indywidualnie rozpocząć atak na małe bramki lub współpracować z obrońca wykonując do niego podanie. Jeśli piłka wyjdzie za pole gry, akcja zostaje zakończona i przygotowuje się kolejna para napastników. Ważne jest , aby trener liczył punkty drużynom, wprowadzając ich w stan rywalizacji.

Bardzo prosta  w organizacji, a zarazem mocno angażująca dzieci mała gra, dzięki której doskonalą swoje umiejętności technicznie oraz postrzeganie i myślenie na boisku. Dlatego takie gry powinny pojawiać się praktycznie na każdych zajęciach. Zachęcam Cię do stosowania i eksperymentowania z małymi grami. Spróbuj dodać małe zadania dodatkowe (tak jak tutaj obrońcy mięli przejąć piłkę i zagrać do 1 z 2 małych bramek).

Jak zawsze zachęcamy do dzielenia się swoimi propozycjami małych gier dla najmłodszych. Piszcie w komentarzach lub na maila: mateusz@pilkanoznadladzieci.pl

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

60 + = 68