Konspekt dla orlików (U10)

Konspekt dla orlików (U10)
5 marca 2020 Jakub Śpiegowski

Przyszedł czas na publikację, o którą pytało wielu trenerów i czytelników PNDD. Pracuję właśnie nad zbiorem konspektów dla orlików (U10). Jeszcze trochę pracy przede mną, ale e-book będzie gotowy już 26.03.2020. Obecnie pracuję między innymi z grupą orlików w AP Szczecinek, dlatego teraz mogę już spełnić prośby i przygotować publikację dla tej grupy wiekowej.

Niektórzy mogli już zaobserwować jak pracuję z U10 i U8 na vlogu PNDD. Tam co tydzień pokazuję środki treningowe i fragmenty treningów. Teraz jednak możesz zobaczyć jak wygląda cały trening i wykorzystać moje pomysły na swoim treningu.

Dzisiaj mam dla Ciebie jeden konspekt z tego powstającego właśnie zbioru (w sumie konspektów będzie 24, czyli 2 miesiące po 3 treningi w tygodniu). Jest to konspekt dla grupy orlików młodszych (U10, obecnie rocznik 2010), ale sprawdzi się też w starszej grupie. Więcej szczegółów na temat samego zbioru znajdziesz TUTAJ, a w przedsprzedaży czekają bardzo atrakcyjne bonusy: 3-miesięczny plan treningowy oraz zbiór gier 1×1 (28 animacji).

Jest duża zmiana w stosunku do poprzednich publikacji – konspekty i 3-miesięczny plan treningowy są zgodne z programem szkolenia PZPN i dostosowane do wymogów certyfikacji PZPN. Mamy w AP Szczecinek brązową gwiazdkę i pracujemy właśnie w ten sposób. Oczywiście konspekty sprawdzą się u każdego, ale myślę, że dla tych którzy biorą udział w certyfikacji to dodatkowy, ogromny plus.

Konspekt możesz ściągnąć poniżej. Jest to trening z mikrocyklu “Podania i przyjęcia w grach oraz strzały”. Tematu nie wpisywałem specjalnie, bo tymi środkami możesz pracować nad różnymi elementami (np. podanie wewnętrzną częścią stopy, przyjęcie kierunkowe, ruch bez piłki i tworzenie linii podania). Także sam dopasuj temat i swój coaching podczas treningu, tak byś mógł pracować nad odpowiednimi elementami.

POBIERZ KONSPEKT U10

Cały trening z piłkami i w 90% składa się z gier. Tak właśnie pracuję z grupą U10. Bardzo mało mamy zadań bez piłki (choć pojawiają się w rozgrzewkach), a część główna praktycznie zawsze składa się z małych gier (tylko czasami wplotę gdzieś ćwiczenie).

Taki trening jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, intensywność jest bardzo wysoka i pracujemy nad wszystkimi elementami w odniesieniu do realnych warunków meczowych. Wiele różnych gier, dużo kontaktów z piłką, rywalizacja i wszechstronny rozwój umiejętności.

Wszystkie treningi planuję tak, by można było łatwo je zmodyfikować w zależności od ilości uczestników. Każdy trening da radę przeprowadzić w grupie od 12 do 18 zawodników (mniej oczywiście też, ale mówimy o optymalnej ilości zawodników).

Konspekty te będą dla Ciebie dużą dawką inspiracji! Myślę, że każdy kto pracuje z orlikami czy nawet młodzikami znajdzie tam wiele użytecznych wskazówek i środków treningowych. Wystarczy tylko dostosować je do grupy, z którą pracujesz i masz plan działania na 2 miesiące.

Jeśli masz pytania odnośnie samego konspektu to pisz śmiało w komentarzach, na pewno odpowiem.

Podoba Ci się mój pomysł na pracę z orlikami? Koniecznie zajrzyj do ZBIORU KONSPEKTÓW DLA ORLIKÓW U10 (24 konspekty). A jeśli jeszcze nie korzystałeś z konspektów PNDD to możesz sprawdzić PAKIET KONSPEKTÓW U6, U7, U8 i U10 (72 konspekty). Pakiet jest oczywiście w atrakcyjnej, niższej cenie, a w przedsprzedaży dorzucamy bonusy, o których mówiłem na początku tego wpisu (3-miesięczny plan treningowy oraz zbiór gier 1×1, 28 animacji).

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

70 − 64 =