Konspekt dla żaków (U8) – podanie i przyjęcie piłki

Konspekt dla żaków (U8) – podanie i przyjęcie piłki
17 kwietnia 2019 Jakub Śpiegowski

Jak zapewne już gdzieś słyszałeś obecnie pracuję z żakami młodszymi (rocznik 2011) w AP Szczecinek. Naturalną rzeczą jest więc fakt, że chcę Ci pokazać jak to robię. A jak najłatwiej możesz “podglądać” moją codzienną pracę? Poza śledzeniem naszych profili na FB, Insta, Twitterze i YouTube możesz zajrzeć w moje konspekty i plan szkolenia.

Dzisiaj przygotowałem więc do pobrania konspekt dla grupy U8 (żak młodszy). Jest to 1 z 16 konspektów z naszej najnowszej publikacji Zbiór konspektów dla piłkarskich żaków (U8). Więcej szczegółów na temat samego zbioru znajdziesz TUTAJ, dowiesz się tam też jak zajrzeć w mój plan szkolenia dla U8.

Wróćmy jednak do dzisiejszego wpisu i konspektu – są to zajęcia przygotowane dla grupy U8, czyli 7/8-latków. Tematem głównym jest podanie i przyjęcie piłki, a poza tym szybkość (czas reakcji) i dyscyplina. Jak zawsze mam cel techniczny, motoryczny i wychowawczy/mentalny.

Nie zabraknie też gry 1 x 1, mimo że tematem jest podanie i przyjęcie. Po prostu w tej grupie wiekowej min. 20% każdego treningu poświęcam na doskonalenie gry 1 x 1 (o czym jest mowa w planie szkolenia).

POBIERZ KONSPEKT U8 – PODANIE I PRZYJĘCIE PIŁKI

Cały trening z piłkami, choć nie wszystkie takie są, nadal często robię rozgrzewki ogólnorozwojowe bez piłek. Zresztą sama rozgrzewka w tym przypadku to połączenie sprawności ogólnej z prowadzeniem piłki, a berek nawiązuje do tematu głównego (złapany musi wołać ratującego, który ma podać mu piłkę).

Poza rozgrzewką ten trening składa się właściwie z 3 gier – dziadek 4 x 1 (podanie i przyjęcie), gra 1 x 1 bokiem (przyjęcie, drybling, szybkość) oraz gra swobodna 3 x 3.

Bardzo ważną rzeczą jest fakt, żeby trening ten dostosować do własnych możliwości. Masz dużo dzieci? Może przy dziadku będą potrzebne 3 identyczne pola gry? Nikt wtedy nie stoi. Liczebność się nie zgadza? Zrób 3 x 1 lub 4 x 2 (gdzie 2 w środku trzyma się za ręce). Brakuje bramek? Zrób dziadka z 2 (zamiast 4) bramkami lub ustaw je z pachołków.

Rozumiesz o co chodzi? To jest konspekt, który ma być dla Ciebie inspiracją i pomysłem na trening, ale twoim zadaniem jest dostosować go do grupy i własnych możliwości.

Gdybyś miał jakieś pytania dotyczące tego konspektu czy przebiegu konkretnej gry to śmiało pisz w komentarzach pod wpisem. Chętnie pomogę!

PS. Jeśli chcesz więcej konspektów U8 to zajrzyj do nowego ZBIORU KONSPEKTÓW U8 (16 treningów). Nie masz jeszcze żadnych konspektów PNDD? Jest szansa to nadrobić – przygotowaliśmy PAKIET KONSPEKTÓW U6, U7, U8 (48 treningów). Póki trwa przedsprzedaż zbiory są w niższych cenach i dorzucam do nich mój skrócony plan szkolenia U8.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

14 − = 4