Najbliższe szkolenia i konferencje dla trenerów piłki nożnej

Najbliższe szkolenia i konferencje dla trenerów piłki nożnej
3 lutego 2017 Jakub Śpiegowski

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA I KONFERENCJE DLA TRENERÓW

Uważamy, że edukacja trenerów jest kluczem do sukcesu i najlepszą drogą do optymalnego rozwoju piłkarskiego dzieci. Piłka nożna cały czas się zmienia, co chwila musimy “aktualizować” swój warsztat pracy. Dlatego szkolenia, warsztaty i konferencje są nieodzownym elementem pracy trenera. Trener, który stoi w miejscu i się nie rozwija, nigdy nie będzie w stanie dać dzieciom tego co najlepsze. Zawsze, na każdym szkoleniu, znajdzie się przynajmniej jeden mały szczegół, mały niuans, dzięki któremu będziesz mógł poprawić swoje treningi!

Dlatego postanowiłem stworzyć listę – najbliższe szkolenia i konferencje dla trenerów piłki nożnej! Poniżej znajdziesz kilka wydarzeń naszym zdaniem wartych uwagi (choć jeszcze nigdy nie braliśmy udziału, wydają się być wartościowe!). Kolejność chronologiczna.

LUTY

SOBOTA 11 LUTY 2017 – Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej dzieci i młodzieży. Gliwice. Wygląda bardzo ciekawie, szkolenie poprowadzi Remigiusz Rzepka (trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej) i Michał Klich. Wybieraliśmy się tam! Miało być w piątek, zostało przeniesione na sobotę i niestety nie wiem czy uda się dotrzeć.
WWW: http://www.fizjofit.pl/szkolenia.html
FB: https://www.facebook.com/events/242063679582636/

SOBOTA 18 LUTY 2017 – VI Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa, Akademia Piłkarska Champions. Katowice. Prelegenci z Niemiec, Hiszpanii oraz Michał Zachodny. Konferencja koncentruje się na kreatywności w piłce nożnej. Odbywa się corocznie, a w tym roku zapisało się już ponad 300 trenerów. Jeszcze nie mieliśmy okazji uczestniczyć, ale na pewno warto sprawdzić!
WWW: http://www.tuzaczynasiefutbol.pl/Media/files/Katowice/VI-Miedzynarodowa-Konferencja/
FB: https://www.facebook.com/Dział-Szkolenia-Kinder-Akademia-Piłkarska-Akademia-Piłkarska-Champions/

MARZEC

SOBOTA 4 MARZEC 2017 – Konferencja OnlyFutbol “Kompleksowy rozwój dzieci i młodzieży”. Nowy Sącz. Imponująca lista prelegentów! Naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie. Prawdopodobnie dla większości osób dotarcie do Nowego Sącza będzie wyzwaniem logistycznym, jednak myślę, że będzie warto! Najlepiej sprawdźcie sami!
WWW: http://onlyfutbol.com.pl/szkolenia.html
FB: https://www.facebook.com/OnlyFutbolStanley/

SOBOTA 11 MARZEC 2017 – Szkolenie Mental Football. Warszawa. Szkolenie poprowadzą Paweł Habrat i Mariusz Paszkowski. Warsztaty (maksymalnie 30 osób) z praktycznej psychologii w piłce nożnej. Po udanej konferencji Football Lab Workshop 2017 (opis znajdziesz poniżej) uważam, że zdecydowanie warto.
WWW: http://footballlab.pl/szkolenia/szkolenie-mental-football/
FB: https://www.facebook.com/footballlabsystem/

NIEDZIELA 12 MARZEC 2017 – Warsztaty PNDD.pl “Trening dzieci w wieku 4-8 lat”. Łódź. Będą to już nasze siódme warsztaty! Skupiamy się na najmłodszych grupach wiekowych. Prowadzimy warsztaty (maksymalnie 40 osób), by mocno zaangażować uczestników, zarówno podczas teorii jak i praktyki. Szczegóły znajdziecie w linkach!
WWW: https://www.pilkanoznadladzieci.pl/warsztaty-pndd/
FB: https://www.facebook.com/PilkaNoznaDlaDzieci/

SOBOTA 25 MARZEC 2017 – Szkolenie Skills Box. Warszawa. Ponownie w wykonaniu Football Lab. Zaczynają naprawdę grubo! Będą to warsztaty dotyczące hiszpańskiej myśli szkoleniowej prowadzone przez Mariusza Paszkowskiego i Piotra Urbana. Wygląda bardzo ciekawie.
WWW: http://footballlab.pl/szkolenia/szkolenie-skills-box/
FB: https://www.facebook.com/footballlabsystem/

NIEDZIELA 26 MARZEC 2017 – Warsztaty PNDD.pl “Trening dzieci w wieku 4-8 lat – rozwinięcie” (nazwa robocza). Warszawa. Kolejne warsztaty naszego autorstwa. Będzie to ósme organizowane przez nasz szkolenie, jednak pierwsze o rozszerzonej tematyce. Zdecydowanie więcej czasu spędzimy na boisku, skupimy się na rozwoju motorycznym, budowaniu pewności siebie oraz kreatywności najmłodszych piłkarzy. Szczegóły pojawią się niebawem!!
WWW: https://www.pilkanoznadladzieci.pl/warsztaty-pndd/ (info niebawem)
FB: https://www.facebook.com/PilkaNoznaDlaDzieci/

PIĄTEK-NIEDZIELA 7-9 KWIECIEŃ 2017 – Międzynarodowe Targi “Świat Piłki”. Warszawa. Ogromne wydarzenie piłkarskie, które odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym. Może nie jest to typowe szkolenie/konferencja, ale będzie wielu przedstawicieli z każdej dziedziny związanej z piłką nożną. Poza tym na salach konferencyjnych będą prelekcje dla trenerów. Na pewno będzie można zdobyć wiedzę oraz kontakty biznesowe. Będziemy także my, otwarci, chętni do rozmów i podejmowania współpracy!
WWW: http://worldfootballexpo.com.pl/
FB: https://www.facebook.com/TargiSwiatPilki/

JUŻ ZA NAMI

Na koniec chciałbym jeszcze wrócić do wydarzeń, które już się odbyły. Są to szkolenia, które polecam Ci w 100%, sam brałem w nich udział w tym roku i z każdego wyniosłem sporą dawkę wiedzy! Większość z nich odbywa się cyklicznie, więc będziesz wiedział gdzie warto się pojawić za kilka miesięcy!

Lech Conference. Coroczna konferencja odbywająca się w Poznaniu, zazwyczaj w pierwszy weekend grudnia, połączona z międzynarodowym turniejem U12 – Lech Cup. Uczestniczyłem w niej 2 razy. Powiem wprost – w 2015 roku wracałem do domu zawiedziony, zabrakło mi informacji dotyczących najmłodszych. Rok 2016 to natomiast rewelacyjne spotkanie, z którego przywiozłem naprawdę dużo ciekawej wiedzy! Warto zostać chociaż na jeden dzień turnieju U12. Można zobaczyć jak grają najlepsze zespoły w Europie oraz podejście trenerów do zawodników i rozgrywek.
WWW: http://www.lechconference.pl/
FB: https://www.facebook.com/lechconference/

Coerver Coaching Training Clinic. 4-dniowe (2 weekendy) szkolenia, które również odbywają się co roku. Za mną już jeden zjazd, za chwilę jadę na kolejny, ale już wiem, że warto było pojawić się w Katowicach! Dużo, bardzo dużo praktyki i ciekawe podejście do treningu. Zdecydowanie warto wprowadzić elementy Coerver Coaching do każdego treningu.
WWW: http://www.coerver.pl/
FB: https://www.facebook.com/Coerver.Coaching.Poland/

Better Way. Długofalowy rozwój motoryczny młodych piłkarzy. Weekendowe szkolenie, które organizowane jest co kilka miesięcy/tygodni, na pewno znajdziesz dogodny dla siebie termin. Dwa rewelacyjne dni spędzone w Zakręcie (pod Warszawą)! Niesamowity ogrom wiedzy teoretycznej i praktyki z rozwoju motorycznego dzieci i młodzieży.
WWW: brak
FB: https://www.facebook.com/betterwaysport/

Football Lab Workshop 2017. Kolejna duża konferencja dla trenerów piłki nożnej. Nie jest to konferencja skoncentrowana na najmłodszych, ale tak naprawdę było bardzo dużo informacji dotyczących treningu dzieci. Prelegentami byli Sergio Navarro (Akademia Villarreal FC), Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin), Paweł Habrat (Zagłębie Lubin i reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych), Mariusz Paszkowski (Football Lab). Mocna obsada.
WWW: http://footballlab.pl/szkolenia/
FB: https://www.facebook.com/footballlabsystem/

Jeśli macie informacje o konferencjach czy szkoleniach dla trenerów piłki nożnej to podeślijcie mi informacje na maila jakub@pilkanoznadladzieci.pl. Będę aktualizował listę.

PS Jeśli szukacie inspiracji na trening z dziećmi, a nie macie czasu lub środków na podróże po Polsce to polecam nasz Zbiór konspektów dla piłkarskich przedszkolaków (U6).

zbior-konspektow-u6-banner-2

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

10 + = 11