Zabawa “Kręgle piłkarskie”

Zabawa “Kręgle piłkarskie”
16 stycznia 2014 Jakub Śpiegowski

[column size=one_half position=first ]Zabawa “Kręgle piłkarskie”

Świetna zabawa doskonaląca uderzenia piłki. Potrzebne będą pachołki, które występują w roli kręgli oraz piłki. W zależności od umiejętności grupy zmieniamy odległość kręgli od strzelającego. Dostępnych jest wiele modyfikacji zabawy, dzięki czemu można ją przeprowadzić praktycznie w dowolnej części zajęć.[/column]

[column size=one_half position=last ]

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

[/column]

Dzieci ustawiają się z piłkami przed wyznaczoną linią. Naprzeciwko (najlepiej pod ścianą) ustawiamy pachołki w trójkącie, czyli jak przy tradycyjnych kręglach. Zadaniem dzieci jest tak uderzyć piłkę, by strącić jak najwięcej kręgli. Proste zasady i dużo zabawy. Przy najmłodszych grupach robimy bardzo małą odległość, by jak najczęściej udało się dzieciom zbijać kręgle. Im starsza grupa i im lepsze umiejętności posiada tym zwiększamy odległość.

Jak wspomniałem we wstępie dozwolone są wszelkie modyfikacje, dzięki którym zabawa staje się naprawdę uniwersalna. Możemy przeprowadzić ją w parach. Jeden zawodnik ma dwie piłki i oddaje dwa strzały, drugi natomiast stoi przy kręglach i ustawia je po strzałach pierwszego, po czym następuje zmiana ról. Dzieci próbują zbić jak najwięcej kręgli i zapamiętują swój najlepszy wynik. Kolejna możliwość to zabawa z elementami rywalizacji w zespołach, czyli ta przedstawiona na ilustracji. Dzielimy dzieci na 3-4 osobowe zespoły, każdy ma piłkę. Strzelają jeden po drugim (wszystkie drużyny jednocześnie zaczynają), która drużyna strąci najwięcej kręgli lub która zrobi to szybciej. W części końcowej możemy ustawić jeden wielki trójkąt np. z 21 kręgli i wszystkie dzieci na raz uderzają piłkę by zbić jak największą ilość kręgli. Czy uda się zbić wszystkie? Powtarzamy zadanie kilka razy. W kolejnej wersji trener może utrudniać i bronić kręgli.

Jak widać możliwości jest wiele, wypróbuj kilka, wymyśl nowe i wybierz te, której najbardziej podobały się dzieciom na treningu.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.pilkanoznadladzieci.pl/wp-content/uploads/2014/01/Zabawa-Kręgle-piłkarskie.pdf”]POBIERZ PDF[/button]

 

Zobacz także: Golf piłkarski oraz Gra ogromne bramki.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

82 − 74 =