Zabawa “Król strzelców”

Zabawa “Król strzelców”
12 stycznia 2014 Jakub Śpiegowski

[column size=one_half position=first ]Zabawa “Król strzelców”

Podczas tej zabawy ćwiczymy strzały do bramki, wykonywanie rzutu karnego. W starszych grupach można wybrać inny, dowolny punkt oddawania strzału i ćwiczyć uderzenia np. z rzutu wolnego zza pola karnego. Bramkę dzielimy na sektory za które dzieci dostają różną ilość punktów.[/column]

[column size=one_half position=last ]

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

[/column]

Dzieci z piłkami ustawione są na linii środkowej, trener wywołuje zawodników po kolei do wykonania rzutu karnego. Tym razem zamiast bramkarza stawiamy w bramce pachołki, które dzielą bramkę na trzy części. Dwie wąskie blisko słupków i jedną dużą po środku:

krol strzelcow 2

Za strzał między słupkiem a pachołkiem zawodnik otrzymuje 5 punktów, za strzał w środek bramki tylko 1 punkt. Oczywiście każdy po kolei oddaje strzał i robimy przynajmniej 2 kolejki, by można było poprawić swój wynik punktowy. W starszych grupach możemy urozmaicić zabawę poprzez dodanie jeszcze 2 sektorów – za strzał w “okienko” otrzymujemy np. 10 punktów.

Bardzo prosta zabawa, na zasadzie maty z dziurami wieszanej w bramce (można je spotkać w sklepach ze sprzętem sportowym), ale jest to świetna odmiana dla standardowych rzutów karnych. Dzięki zróżnicowanej punktacji i wykonywaniu kilku kolejek strzałów dzieci są niesamowicie zaangażowane w przebieg zabawy. Liczą swoje punkty, kibicują kolegom, chcą poprawić się w następnej rundzie. Osobiście stosuję ją w części końcowej zajęć, ponieważ czas oczekiwania jest dosyć długi przy licznej grupie. Wykorzystuje ją do zakończenia zajęć i pogadanki na temat wykonywania rzutów karnych i strzałów do bramki.

Można tą zabawę modyfikować na wiele sposobów, jeśli masz dużą bramkę to podziel ją na więcej sektorów. Trener może stanąć nieruchomo na samym środku bramki i jeśli ktoś strzeli w środek tak, że piłka dotknie trenera to otrzymuje 0 punktów. Boczne sektory mogą być węższe lub szersze w zależności od umiejętności grupy. Jeśli chcesz możesz postawić w bramce np. pachołki za których zbicie przyznajemy punkty. Opcji i pomysłów jest naprawdę sporo.

[button color=”green” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.pilkanoznadladzieci.pl/wp-content/uploads/2014/01/Zabawa-Król-strzelców.pdf”]POBIERZ PDF[/button]

 

Zobacz także: Kto przebije więcej piłek oraz Gra na pachołki.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

84 − = 75