Warsztaty PNDD w Krakowie – relacja

Warsztaty PNDD w Krakowie – relacja
22 lipca 2016 Jakub Śpiegowski

Kilka dni temu, w sobotę 16 lipca 2016, odbyły się trzecie już warsztaty PNDD. Do Krakowa, bo tam odbyło się nasze szkolenie, przybyło 24 trenerów i trenerek głodnych wiedzy. Taka frekwencja oznacza, że w sumie z naszych warsztatów skorzystało już prawie 80 osób. Jesteśmy niezwykle dumni z tego faktu i już wyglądamy za kolejnym spotkaniem! Gdzie? Jeszcze nie wiemy, choć po głowie chodzi nam Poznań lub Śląsk. Jeśli chciałbyś pojawić się na naszych warsztatach śmiało możesz napisać nam, która z tych lokalizacji jest Ci bliższa. Pomoże nam to w podjęciu decyzji!

Tyle tytułem wstępu, teraz czas na kilka słów o samych warsztatach w Krakowie. Jak zawsze podzielone były na część teoretyczną (w aktywnej warsztatowej formie) i część praktyczną (na hali sportowej).

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Po raz pierwszy trenerzy wzięli aktywny udział w zajęciach na hali. Zamiast przyglądać się jak ćwiczą dzieci uczestnicy przebrali się i sami wcielili się w rolę dzieci. Dzięki temu każdy z obecnych trenerów lepiej zapamięta i zrozumie istotę przedstawionych ćwiczeń i zabaw. Ta część warsztatów podzielona została na 4 bloki tematyczne:

  • motoryka,
  • szybkość i podejmowanie decyzji,
  • opowieść ruchowa,
  • budowanie nawyków piłkarskich i komunikacja.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Jak zawszę rozpoczęliśmy warsztaty od rozmowy nad specyfiką treningu dzieci w wieku 4-8 lat oraz postawie trenera, który pracuje z najmłodszymi zawodnikami. Dwoma tematami fundamentalnymi i kluczowymi. Później rozmawialiśmy nad komunikacją z dziećmi oraz ich komunikacją na boisku oraz o roli rodzica w procesie szkolenia. Wszystkie tematy te były połączeniem przedstawienia podstaw teoretycznych przez nas (prowadzących) oraz wspólnej pracy z uczestnikami na tablicy i wymianą doświadczeń.

Poszczególne panele przeplataliśmy ćwiczeniami na integrację, koncentrację i komunikację w grupie. Trenerzy mięli okazje na własnej skórze przetestować ciekawe i wesołe ćwiczenia do zastosowania przede wszystkim na półkoloniach czy obozach, ale także na przykład na zakończenie treningu.

Kolejnymi tematami omawianymi na części teoretycznej były zabawy i ćwiczenia piłkarskie oraz planowanie treningu. Wspólnymi siłami pracowaliśmy nad tzw. “coaching points” oraz szczegółami, na które powinniśmy zwracać uwagę przy zabawach i ćwiczeniach dla najmłodszych. Poza tym rozmawialiśmy o tym jak stworzyć roczny plan szkolenia dla maluchów oraz pracowaliśmy w grupach nad planem jednostki treningowej.

Było to kolejne fantastyczne spotkanie z fenomenalnymi ludźmi! Cała masa ciekawych informacji, rozmów i wymiany doświadczeń. Zagłębialiśmy się w wiele piłkarskich, sportowych, ważnych tematów dotyczących treningu piłkarskiego najmłodszych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, pełne zaangażowanie i dzielenie się swoim doświadczeniem! Dziękujemy, także za wiele miłych słów zaraz po zakończeniu warsztatów oraz wysłanych później mailowo. Dzięki temu wiemy, że idziemy w dobrym kierunku i ulepszamy nasze warsztaty, byście wynosili z nich jak najwięcej!

Na koniec możecie sprawdzić poniższe linki, to dwa artykuły napisane przez uczestników naszych warsztatów w Krakowie:

Krzysztof Biłka – “PNDD: wprowadzenie w świat dziecięcego futbolu”CZYTAJ TUTAJ
Damian Radowicz – “Szukajmy ludzi z pasją”CZYTAJ TUTAJ

Pamiętajcie, że możecie się zapisać i poznać szczegóły następnych warsztatów w specjalnej zakładce –  WARSZTATY PNDD. Możecie też zabrać głos i pomóc nam wybrać kolejne miasto na warsztaty!

Na zakończenie jeszcze ostatnia porcja zdjęć i do zobaczenia następnym razem. Już nie możemy się doczekać!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

28 − = 24