Zabawa “Kolorowe narożniki”

Zabawa “Kolorowe narożniki”
25 maja 2014 Jakub Śpiegowski

Zabawa “Kolorowe narożniki”

Zabawa doskonaląca prowadzenie piłki, szybkie działanie oraz orientację przestrzenną. Dodatkowo możemy ćwiczyć w tym zadaniu zwody. Liczba dzieci w grupie dowolna, każdy ma swoją piłkę. Zabawę “kolorowe narożniki” bardzo łatwo dostosować zarówno do grup najmłodszych, nawet przedszkolaków jak i dzieci w wieku 7-9 lat.

Kliknij obrazek by powiększyć!

Kliknij obrazek by powiększyć!

Dzieci prowadzą piłkę w wyznaczonym przez trenera polu (na rysunku białe talerzyki) w dowolny sposób. Wielkość pola dostosowujemy do ilości uczestników oraz ich umiejętności, jednak pamiętaj by nie było zbyt duże. Chodzi o to by dzieci ciągle się mijały, prowadziły piłkę na małej przestrzeni i uważały na innych zawodników. W starszych grupach można dokładać do prowadzenia zwody, czyli prowadząc piłkę, gdy chcemy ominąć kolegę wykonujemy dowolny lub wskazany przez trenera zwód.

Na rogach boiska/sali układamy kolorowe narożniki, czyli talerze/pachołki w 4 różnych kolorach. Zadaniem dzieci jest na sygnał trenera okrążyć wskazany narożnik (trener wywołuje kolor). Przy najmłodszych grupach (przedszkolakach) na początku można wykonywać to zadanie trzymając piłkę w rękach. Potem prowadzimy piłkę nogą.

W grupach starszych utrudniam sprawę poprzez wywołanie imienia jednego z zawodników. Gdy trener wywoła “Oskar” to zadaniem Oskara jest wybrać dowolny narożnik i jak najszybciej okrążyć go prowadząc piłkę i wrócić na środkowe pole. Reszta dzieci patrzy, który narożnik wybrał Oskar i prowadzi piłkę zaraz za nim, jeden za drugim.

Dodatkowo, jeśli grupa ma już wystarczające umiejętności możemy dołożyć zadanie do wykonanie obok narożnika. Na przykład prowadzimy piłkę do narożnika, wykonujemy 10 przeskoków na piłce czy 2 razy zwód step over i dopiero wracamy na wyznaczone pole.

Zobacz także: Kto przebije więcej piłek oraz Łowca bramek.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

3 + 6 =