Zabawa “Kto będzie najszybszy?”

Zabawa “Kto będzie najszybszy?”
19 września 2018 Jakub Śpiegowski

Dzisiaj przypominam bardzo prostą zabawę – “kto będzie najszybszy?”. Idealna na sam początek do nauczania prowadzenia piłki. Zasady wymuszają częsty kontakt z piłką i prowadzenie piłki blisko nogi. Bardzo dużo startów i zatrzymań co też jest ważne na samym początku piłkarskiej edukacji.

Jest to propozycja dla tych najmłodszych i początkujących piłkarzy (U5/U6). Prościej chyba być nie może, ale warto pamiętać, że w prostocie siła.

Takie ilustracje możesz wykonać w Unicoach Creator lub w Unicoach.

Organizacja

  • Każde dziecko ma piłkę.
  • Wszyscy stoją w rozsypce na wyznaczonym polu.

Przebieg

  • Dzieci prowadzą piłki w dowolny sposób.
  • Na sygnał każdy zatrzymuje piłkę stopą i trzyma ją pod podeszwą.
  • Zadanie wykonujemy jak najszybciej. Dwie lub trzy najszybsze osoby otrzymują po jednym punkcie.
  • Po wykonaniu zadania dzieci dalej prowadzą piłki i czekają na kolejny sygnał.
  • Kto uzbiera najwięcej punktów?

Wskazówki i uwagi

  • Bardzo prosta zabawa.
  • Ważne jest, by dzieci przez cały czas prowadziły piłki blisko przy nodze. Dzięki temu mają nad nimi kontrolę i mogą szybko je zatrzymać.

Kto będzie najszybszy?

Nie mam zbyt dużo do dodania. Jedna z najprostszych zabaw jaka istnieje. Kluczowe jest to, że jest bardzo prosta, ale wymusza podstawowe rzeczy przy prowadzeniu piłki. Są starty i zatrzymania, jest zmiana tempa, piłkę trzeba prowadzić cały czas blisko nogi i często jej dotykać. Sporo plusów, a najmłodsi poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu.

Co do samego zatrzymania piłki to ja nazywam taką pozycję “postawą piłkarską”, czyli jedna stopa na boisku, a druga na piłce. Tak zatrzymujemy piłkę, tak robimy gdy słuchamy trenera, tak przerywam każdą zabawę. Jest wtedy pełna kontrola nad piłką i nikt nie łapie jej w ręce, nie kopie, nie przeszkadza. Maluchy szybko załapują i porządek na treningu zachowany.

Oczywiście ta prosta rywalizacja gwarantuje pełne zaangażowanie i koncentrację podczas zadania. Każdy chce zdobyć punkty!

Jeśli szukasz atrakcyjnych zabaw dla najmłodszych piłkarzy to musisz sprawdzić naszą książkę!
książka zabawy piłkarskie

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 + 2 =