Ciekawe strony dla trenerów piłki nożnej cz. 2

Ciekawe strony dla trenerów piłki nożnej cz. 2
21 listopada 2018 Jakub Śpiegowski

Obecnie wszyscy mamy niesamowicie łatwy dostęp do wiedzy. Jeśli ktoś tylko chce to w Internecie znajdzie praktycznie wszystko. Nie inaczej jest z tematyką treningu piłkarskiego. Cały czas powstają nowe strony skierowane do trenerów. Jest więc w czym wybierać. Dlatego dzisiaj chciałbym Ci pokazać kilka miejsc, które czytam regularnie – można na nich znaleźć ciekawe informacje i dawkę inspiracji.

Część z nich jest już jakiś czas “na rynku” i być może je już znasz, a część dopiero raczkuje. Część jest zbieżna z moją filozofią trenerską, a część się różni lub dotyczy tylko starszych piłkarzy. Mimo to czytam je regularnie! Dlaczego?

Konfrontacja z różnymi poglądami także wpływa na rozwój trenerski. Czasem w ogóle nie zgadzam się z jakimś stwierdzeniem, ale dyskusja może przynieść ciekawe wnioski i małe szczegóły, które będę mógł wprowadzić u siebie.

Z ciekawością śledzę też materiały dotyczące starszych zawodników, dzieci U10+ i młodzieży, a nawet seniorów. Trzeba być na bieżąco, żeby wiedzieć do czego dążyć. Dobrze też wiedzieć czego brakuje dorosłym zawodnikom i co z tych rzeczy można już wprowadzać małymi krokami wśród dzieci.

Ciesze się niezmiernie, że coraz więcej osób dzieli się wiedzą! Gołym okiem widać, że takie miejsca są potrzebne. Jedyne co mnie przeraża to, że poza tworzeniem wartościowych treści jest też moda na wszędobylski hejt i wylewanie żółci. Straszne jest to jak wielu trenerów widzi tylko jedną słuszną drogę (swoją) na szkolenie, a wszystko inne uważa za zło i wyśmiewa… Ale to nie o tym dzisiaj…

Dzisiejszy wpis skierowany jest do osób, które szukają inspiracji, przydatnych materiałów i mają otwarte głowy. Nie trzeba się ze wszystkim zgadzać, można dyskutować z niektórymi stwierdzeniami, ale zdecydowanie warto odwiedzać te miejsca (dla treści, inspiracji, wartości dodanej i samych dyskusji)!

WARTO ZAGLĄDAĆ TUTAJ:

Football Lab

Projekt tworzony przez Łukasza Budzyńskiego i Mariusza Paszkowskiego. Duża dawka materiałów związana z treningiem dzieci i młodzieży. Wpisy najczęściej dotyczą nauczania techniki, treningu mentalnego oraz postawy trenera. Pojawiają się także wpisy uświadamiające rodziców. Ponadto ich szkolenia są zdecydowanie warte uwagi.

WWW: https://footballlab.pl/
FB: https://www.facebook.com/footballlabsystem/

Weszło Junior

Nowy serwis dla trenerów dzieci. Są z nami od niedawna, ale ruszyli “z kopyta”. Codziennie znajdziesz tam wiele ciekawych informacji. Wywiady z ciekawymi ludźmi, relacje ze szkoleń, dużo felietonów i środków treningowych. Dużym plusem są kontakty ze znanymi w naszym środowisku trenerami. Trzeba czytać regularnie, bo artykułów jest bardzo dużo i można się zakopać…

WWW: https://junior.weszlo.com/
FB: https://www.facebook.com/Wesz%C5%82o-Junior-257832268404402/

Trenera Okiem

Jeden z moich ulubionych blogów, co zapewne wiecie, bo często polecam wpisy Adama z Królewskich Płock (czyli autora Trenera Okiem) w Poradniku Trenera. Bardzo dobre spojrzenie na futbol dzieci i młodzieży. Wiele ciekawych pomysłów i porad dla trenerów. Lektura wpisów na blogu, dyskusja pod postami na facebooku oraz tematy poruszane na grupie – wszystko na najwyższym poziomie.

WWW: http://treneraokiem.com/
FB: https://www.facebook.com/TreneraOkiem/

Pozytywny Coaching

Tutaj częściej znajdziesz materiały związane z treningiem starszych zawodników (młodzieży i seniorów). Niemniej jest to bardzo ciekawe miejsce na trenerskiej mapie Internetu. Autorem jest Tomasz Oleksy, który dzieli się wieloma ciekawymi wnioskami oraz dużą ilością prostych gier. Prostych, ale skutecznych! Bo w prostocie siła. Warto zaglądać nawet jeśli pracuje się tylko z dziećmi.

WWW: http://www.pozytywnycoaching.com/
FB: https://www.facebook.com/pozytywnycoaching/

Trening z Pasją

Trening z Pasją to jeden z młodszych blogów (choć już nie raczkujących). Ciekawa idea projektu zakłada ciągłe dzielenie się wiedzą poprzez ten blog. Sam miałem przyjemność podsyłać materiały Michałowi (autorowi TzP) i robi to także wiele innych osób. Michał tworzy też własne materiały i artykuły. Tak naprawdę każdy może przyczynić się do rozwoju TzP. Warto!

WWW: https://www.treningzpasja.pl/
FB: https://www.facebook.com/Trening-z-pasj%C4%85-131204420935097/

Asystent Trenera

Każdy kto jest świadomym trenerem i chce się rozwijać zapewne zna czasopismo Asystent Trenera. Po prostu trzeba je czytać, jeśli chce się być na bieżąco. Ostatnio w ramach cyklu “Inspiracje” pisałem o Asystencie Trenera nr 28. Poza tym dzielą się materiałami na swojej stronie, fanpag’u oraz na facebookowej grupie. Warto często zaglądać, bo często mają informację “zza kulis”.

WWW: http://asystent-trenera.pl/
FB: https://www.facebook.com/AsystenTrenera/

Łączy nas trening

Nowy profil, który już wzbudza duże kontrowersje i burzliwe dyskusje pod postami… Pewnie dlatego, że to oficjalny twór PZPNu i lista hejterów automatycznie wzrasta kilkukrotnie. Można się z niektórymi rzeczami nie zgadzać (co też wielu trenerów robi w komentarzach), ale wrzucają bardzo dużo przydatnych informacji. Jest to wzmocniony przekaz materiałów PZPNu.

FB: https://www.facebook.com/Laczynastrening/

wychowaniefizyczne.net

Ten blog ma już swoje lata i ja także czytam go od dawna. Prowadzi go Piotr Nowak, który jest nauczycielem, więc koncentruje się też na wychowaniu fizycznym. Mimo to Piotr prowadzi też treningi piłkarskie, więc bardzo dużo wpisów dotyczy samej piłki nożnej. Choć w innych też znajdziecie dużą dawkę inspiracji (np. ćwiczenia ogólnorozwojowe, na wyciszenie, rozgrzewki itp.).

WWW: https://wychowaniefizyczne.net/
FB: https://www.facebook.com/WFdlaKazdego/

Rodzice Kibice

Jest to najmniejszy profil, który polecam, obecnie ten profil na facebooku lubią tylko 82 osoby. Dziwi mnie to strasznie! Prowadzą go rodzice trójki dzieci (małych piłkarzy). Zdrowe podejście do treningu, wiele ciekawych spostrzeżeń i co najważniejsze dla trenerów – przemyślenia autorstwa rodziców! Możesz sprawdzić z pierwszej ręki jak do sportu dzieci podchodzą rodzice (i to tacy co wiedzą więcej niż niejeden trener!).

FB: https://www.facebook.com/rodzicekibice/?ref=bookmarks

Jeśli cokolwiek pomyliłem to proszę autorów stron o info na maila – jakub@pilkanoznadladzieci.pl – od razu poprawie.

Zapraszam też do sprawdzenia wpisu z poprzedniego roku, gdzie znajdziesz więcej miejsc, których śledzę – ciekawe strony dla trenerów cz. 1.

Jeśli znasz jakieś ciekawe miejsca w sieci, których tutaj brakuje to daj mi znać w komentarzu. Chętnie poznam nowe miejsca i podlinkuję je dla czytelników PNDD.pl.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

− 3 = 2