Konspekt dla orlików (U11) – podania i przyjęcia w grach oraz strzały

Konspekt dla orlików (U11) – podania i przyjęcia w grach oraz strzały
22 marca 2021 Jakub Śpiegowski

Dzisiaj mam dla Ciebie konspekt, który przeprowadziłem z rocznikiem 2010 (orlik starszy, U11). Pracujemy w AP Szczecinek zgodnie z programem szkolenia PZPN i te zajęcia odbyły się w mikrocyklu “Podania i przyjęcia w grach oraz strzały”. Temat to wykorzystanie przewagi liczebnej z naciskiem na szybkie działanie ze strzałem na bramkę. Poniżej możesz pobrać konspekt w PDF. Pod konspektem znajdziesz też kilka słów ode mnie co do samej organizacji i przebiegu zajęć.

Konspekt ten jest częścią najnowszego zbioru 80 konspektów dla U11. Udostępniam w nim wszystkie moje konspekty, które ułożyłem i wykorzystałem do tej pory w sezonie 2020/2021. Każdy z nich otrzymasz w pliku WORD, czyli możesz dowolnie je modyfikować, zmieniać, dostosowywać lub po prostu wyciągać pojedyncze środki treningowe. Jeśli brzmi to dla Ciebie ciekawie i szukasz dużej dawki inspiracji to ten zbiór 80 konspektów dla orlików (U11) możesz zamówić w naszym SKLEPIE.

Pobierz konspekt i sprawdź dodatkowy opis w dalszej części tego wpisu.

POBIERZ KONSPEKT U11

Jak widzisz zajęcia te przeprowadziłem na początku grudnia, na hali. Oczywiście bez problemu przeprowadzisz te zajęcia także na boisku. Wtedy zmienił bym tylko część główną II z gry 5 x 5 na grę 7 x 7.

Odnośnie części głównej I to muszę zwrócić uwagę na samą organizację dwóch gier, które tam się pojawiły.

Grę pierwszą, czyli 1 x 1 z przejściem do 4 x 1, prowadzę zawsze z podziałem na dwie grupy. Jedna grupa ćwiczy na jednej połowie, druga na drugiej (tak zwane – dwie organizacje). Na hali mamy więc dwa pola 20x20m. Na ilustracji, którą widzimy w konspekcie mamy więc zaangażowanych jednocześnie 16 zawodników. Wystarczy dodać tutaj bramkarzy (co w większości przypadków robię) i mamy już 18 osób w grze. Jeśli masz więcej osób to możesz np. dodać zawodnika neutralnego stojącego na linii końcowej (wtedy akcję kończymy 5 x 1) lub zrobić z niego dodatkowego obrońcę, który wbiega do drużyny bez piłki przy stanie 3 x 1. Wtedy masz już 20 osób w zadaniu. Warto tutaj często zmieniać parę znajdującą się w środku oraz bramkarza.

Drugą grę, 2 x 1 z przejściem do 4 x 1 + BR, prowadzę już na całej hali, pole 40x20m podzielone na trzy strefy 13x20m. Zawodnicy podzieleni są na czwórki. Jedna czwórka pracuje w obronie (po jednym obrońcy w strefie i bramkarz). Reszta zawodników ustawiona w ataku. Dwa rzędy za bramką i dwa obok boiska blisko stref, tak żeby po każdej akcji następna czwórka wskoczył jak najszybciej na boisko. Tutaj spokojnie może ćwiczyć jednocześnie 20 osób na jednym boisku (jednej organizacji) i intensywność jest nadal bardzo wysoka. Pamiętaj tylko, by zmieniać czwórkę broniących i również zawodników atakujących zamieniać rolami (raz para zawodników rozpoczyna od bramki, a przy następnej reorganizacji ta sama para ustawia się w strefach), tak żeby każdy pełnił różne role w tym zadaniu.

Jak widzisz zadania te są przygotowane na większą grupę zawodników (16-20 osób, może nawet 24 przy małej reorganizacji), ale jeśli masz mniej osób na treningu to ten trening możesz bardzo łatwo dostosować. Weź do pierwszej gry 9 zawodników, a reszta niech sobie gra na małym boisku 2 x 2 lub 3 x 3, a w drugiej grze ustaw w rzędach tyle zawodników atakujących ile masz na treningu.

Jeśli masz pytania odnośnie samego konspektu to pisz śmiało w komentarzach, na pewno odpowiem.

Tak właśnie pracuję z orlikami. Jeśli podobają Ci się moje pomysły i mój plan na zajęcia to koniecznie zajrzyj do ZBIORU KONSPEKTÓW DLA ORLIKÓW U11 (80 konspektów w plikach edytowalnych WORD).

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 + = 11