Konspekt dla skrzatów (U7) – uderzenia i 1×1

Konspekt dla skrzatów (U7) – uderzenia i 1×1
28 listopada 2018 Jakub Śpiegowski

Dzisiaj mam dla Ciebie kolejny konspekt dla grupy U7. Jest to 1 z 16 konspektów z naszej publikacji: „Zbiór konspektów dla piłkarskich skrzatów (U7)”, więcej szczegółów na temat zbioru znajdziesz TUTAJ.

Wracając jednak do dzisiejszego konspektu – zajęcia są przygotowane dla grupy U7, czyli dla 6/7-latków. Tematem głównym są uderzenia, a poza tym koncentrujemy się na orientacji przestrzennej i zaangażowaniu młodych zawodników.

Możesz w tytule wpisu zobaczyć “uderzenia i 1 x 1”, ponieważ w moich grupach U7, U8 i U9 nauka/doskonalenie gry 1 x 1 jest stałym punktem każdych zajęć.  Czasem są to zabawy 1 x 1 (np. wybijanka lub polowanie na piłkę), a czasem tradycyjne gry 1 x 1 (np. gra 1 x 1 bokiem na 4 bramki lub gra 1 x 1 przodem na 3 bramki).

Wcześniej udostępniałem już jeden konspekt z tego zbioru, którego tematem było prowadzenie piłki, orientacja przestrzenna i współpraca (+ oczywiście gra 1 x 1). Możesz tamten konspekt pobrać TUTAJ, a ten najnowszy, gdzie koncentruje się na uderzeniach jest poniżej:

POBIERZ KONSPEKT U7 – UDERZENIA i 1 x 1

Jak widzisz przy początkujących grupach temat uderzeń zamykam w formie zabawowej lub w formie prostych zadań. Nie ma tutaj kolejek i typowej dla sporo starszych grup “strzelby”. Uderzenia są także częścią każdej gry 1 x 1 z małymi bramkami. Tam też poza dryblingiem jest ich bardzo dużo.

Poza tym, jak zawsze w skrzatach, duży nacisk kładę na harmonijny rozwój, sprawność ogólną i umiejętności indywidualne (kontrola piłki, prowadzenie, drybling, uderzenia). Nie wolno także zapominać o “głowie” – wychowanie, psychika, umiejętności społeczne – to też jest niezwykle ważne! Nie inaczej jest w tym zbiorze konspektów dla skrzatów (U7).

Jeśli podoba Ci się ten konspekt to więcej znajdziesz ich w naszym SKLEPIE.

PS. Gdybyś miał jakieś pytania dotyczące tego konspektu, czy samych uderzeń to śmiało pisz w komentarzach pod wpisem.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

54 − = 45