Wideo: Ćwiczenia koordynacyjne z drabinką

Wideo: Ćwiczenia koordynacyjne z drabinką
8 lipca 2014 Jakub Śpiegowski
Video not found

Dzisiaj przedstawiam kilka filmów znalezionych na youtube pod hasłem przewodnim: “ćwiczenia koordynacyjne z drabinką” i nie tylko z nią. Jeśli szukasz pomysłu na trening koordynacyjny to poświęć kilka czy kilkadziesiąt minut na obejrzenie poniższych filmów, a znajdziesz wiele ciekawych pomysłów i inspiracji.

ĆWICZENIA KOORDYNACYJNE Z DRABINKĄ

1. Jestem pewien, że zdecydowania większość z Was widziała ten filmik zatytułowany “Barcelona youth training”, kilka dobrych ćwiczeń z drabinką, podestami, płotkami i piłkami.

2. Kolejna porcja ćwiczeń tylko na drabince, 2 części filmu w sumie przedstawiają 22 ćwiczenia. Od najprostszych przebiegnięć i skoków, po bardziej skomplikowane ruchy i układy.

Część 1:

Cześć 2:

3. Ćwiczenia koordynacyjne z wykorzystaniem płotków, drabinek, piłek. Również w parach.

4. Króciutki filmik przedstawiający prosty tor ułożony z talerzyków. Wystarczą talerzyki, piłka i masz tysiące kombinacji oraz ćwiczeń na trening.

5. Poniżej filmik, który co prawda nie przedstawia treningu z dziećmi, ale od 4:10 do 7:55 filmu pokazuje ciekawy pomysł na wykorzystanie piłek w ćwiczeniach z drabinką. Dobra inspiracja i pomysł na ćwiczenia w grupach dziecięcych.

6. Na koniec według mnie bardzo ciekawy pomysł na ćwiczenia z zastosowaniem drabinek, talerzyków i pachołków z tyczkami. Nieraz robiliśmy to na treningu, zarówno z 7-8 latkami, jak i z 12-13 latkami. Zawsze jest to wyzwanie i świetna zabawa!

Chciałbym, aby te filmy były dla Ciebie inspiracją. Nie wrzuciłem ich tutaj, abyś tylko korzystał z tych kilku ćwiczeń. Chciałem pokazać jak wiele kombinacji i możliwości daje drabinka i inne sprzęty wykorzystywane głównie do ćwiczeń koordynacyjnych. Oczywiście u najmłodszych będziemy zaczynać od najprostszych zadań na drabince czy między talerzykami lub na obręczach. Trening koordynacji nie musi jednak ograniczać się tylko do tego. Im starsze dzieci i im więcej potrafią tym więcej możliwości przed trenerem! Naprawdę ciekawie wyglądają ćwiczenia w parach z użyciem płotków i piłek z filmu nr 3. Film nr 5 pokazuje jak można wpleść piłkę w ćwiczenia z drabinką. Bardzo podoba mi się pomysł z filmu nr 6 na złączenie 2 drabinek, kilku talerzyków i pachołków w koordynacyjny tor przeszkód. Taki kolorowy i stanowiący wyzwanie tor bardzo podoba się dzieciom.

Może masz jakieś ciekawe pomysły na trening koordynacyjny na drabince lub bez niej? Jeśli tak to koniecznie podziel się pomysłem w komentarzu lub napisz do mnie na jakub@pilkanoznadladzieci.pl

0 komentarzy

  1. Darek Koriat 7 lat temu

    Witam. Chciałbym się podzielić takim bardzo niekonwencjonalnym pomysłem na ćwiczenie koordynacji z mnóstwem zabawy z kolegami czy rodzinką w domu w rytmie muzyki .Pozdrawiam

    LINK:https://www.youtube.com/watch?v=yVY4fFl9vaI

  2. Karol Idźkowski 5 lat temu

    Witam, jakie powinny być przerwy wypoczynkowe w ćwiczeniach na koordynacje (drabinka) ?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

84 − = 77